Boże Ciało 2019 [foto]

20 czerwca 2019 roku. Zdawać się mógł zwykłym czwartkiem, pierwszym dniem wakacji, ale nie dla harcerzy Słowian, gdyż już wcześniej trwały bowiem przygotowania do Bożego Ciała.

Pomagali w przygotowaniu ołtarza na okręcie MW. Swoją pomoc okazała nam parafia pw. Gwizdy Morza udostępniając brzozy. Wybrana ekpia przyczyniła się do upiększenia naszego ołtarza, poprzez ułożenie kompozycji obrazu bł. phm. Wincentego Frelichowskiego – Patrona Harcerstwa. Harcerze pełnili również służbę niosąc sztandar szczepu i szpaler przed okętem czym udowodnili, że mimo grzejącego Słońca i upału, są gotowi nieść pomoc i świecić przykładem.

Po mszy w harcówce odbyło się spokanie zapoznawcze z nowym kapłanem w parafii który z pomocą może zostanie naszym kapelanem szczepu 🙂

Wszystkim zaangażowanym harcerzom (młodzieży, jak i „starszyźnie”), a także naszym przyjaciołom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tak pięknego dzieła. Jak widać, na harcerzu można polegać jak na Zawiszy! – przekazał nam proboszcz Parafii Wojskowej.

Hits: 11

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.