Chryzantemowa Akcja “Chwała Bohaterom”

Słyszeliście o akcji

Chwała bohaterom? Dzięki niej mamy okazję upamiętnić Polskich Bohaterów – wśród naszych bliskich i znajomych szukamy osób, które zasłużyły się dla naszego Kraju.🇵🇱  #ChwałaBohaterom2020. Zaś na naszej szkole, przyjaznym domu dzięki przychylności dyrekcji zawisła nasza “zethaerka” w barwach narodowych.

Odszukaliśmy naszych miejscowych Bohaterów ich groby, stawialiśmy znicz lub chryzantemę na jego grobie i modliliśmy się w jego intencji. 🙏🏻Jest to świetna inicjatywa, ponieważ możemy poznać historię lokalnych Bohaterów, a także przypomnieć losy Bohaterów, których znamy z lekcji historii! Zobaczcie, jak nasz Szczep zaangażował się w tą akcję.
Dodatkowo indywidualnie tradycyjnie harcerki i harcerze wybrali się na cmentarz. Zapaliliśmy znicze i postawiliśmy chryzantemy na szczepowych mogiłach. Odpowiadając na apel Komendata Chorągwi Harcerzy, dołączyliśmy do akcji aby wykorzystać chryzantemy 🌼🌼🌼 skupione od świnoujskich producentów przez ARMiR, zdecydowaliśmy, że kwiaty te trafią w ręce harcerzy a Ci powędrują z nimi i poza mogiłami na cmentarzu przyozdobią pomniki w tym najbardziej plac Słowiański z okazji Dnia Niepodległości. Kwiaty trafiły też na Warszów, Przytór czy Karsibór.
Nie wykonywaliśmy tego drużynami czy zastępami a indywidualnie lub rodzicami by były zachowanie środków bezpieczeństwa (zakryte usta i nos, dezynfekcja dłoni). Chryzantemy się nie zmarnują, a nasze miasto – przynajmniej przez jakiś czas – będzie znakiem pamięci i wdzięczności. 🌼🌼🌼 W kwiatach prym wiodły Ptaki, zethaerce Patria a w zniczach Rzepichy – dziękujemy za służbę [*]

Hits: 2

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.