Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zaduszki Morskie

2 listopada 2017 czas: 19:30 - 21:30

„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba.” św. Jan Paweł II

Za chwilę zacznie się listopad. Wspomnijmy w swoich myślach i modlitwach tych, którzy odeszli na wieczną wartę i nie zasiądą już z nami w kręgu ogniska.

13 ŚWINOUJSKA DRUŻYNA WĘDROWNICZEK KONICZYNKI I III SZCZEP ZAPRASZA NA:

Zaduszki morskie w Świnoujściu

To tradycja zapoczątkowana wiele lat temu przez kobiety, którym morze zabrało mężów. Z czasem do pojedynczych osób przyłączało się coraz więcej chcących oddać hołd tym, którzy z morza nie powrócili. Od lat 80-tych spotkania mają także religijny charakter prowadzony przez biskupa, na świnoujskim brzegu pojawia się i pojawi Arcybiskup, Metropolita Szczecińsko Kamieński Andrzej . Zapraszamy do modlitwy a także by poczuć klimat się zadumy nad brzegiem Bałtyku. Nasze środowisko przychodzi modlić się i pełni też służbę porządkową, naszą obecność zapoczątkowała 1 DSH  jeszcze w ZHP która wspólnie z nami zaproponowała świnoujskim harcerzom możliwość zapalenia znicza i modlitwy nad morskim brzegiem za Andrzeja Małkowskiego który zginął w katastrofie morskiej.

 

  • 19:30 rozpocznie się modlitwa na plaży (zbiórka na promenadzie przy dawnym Gryfie)

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/20062/

www.youtube.com/watch?v=NUBh9OC5-Wo

www.youtube.com/watch?v=Uu0iHVDaRcM

www.youtube.com/watch?v=rKMn02xRhxc

Odsłony: 73

Szczegóły

Data:
2 listopada 2017
Godzina:
19:30 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Plaża Świnoujście
Żeromskiego
10, 72-600 Polska

Organizator

13 ŚDW Koniczynki