XVIII. Gra Harcerska “Zawiszak” [foto]

W sobotę 25 maja odbyła się XVIII Gra Harcerska „Zawiszak”, ta tradycyjna gra harcerska – jest związana z patronem naszego środowiska jakim był Zawisza Czarny. Tegoroczny „Zawiszak” był zorganizowany w konwencji obrony 30-lecia ZHR.

Gra odbywała się w 3 pionach metodycznych najmłodsze zuchy odgrywały piosenki które są najważniejsze dla ich gromad

Harcerki i Harcerze wcielali się w Zawiszaków, którzy swój kryptonim wojenny wzięli od Zawiszy Czarnego. A byli najmłodszymi harcerzami działającymi podczas Powstania Warszawskiego jako Powstańcza Poczta Polowa. Ich zadaniem w czasie gry było przekazywanie pytań między punktami na wzór działań podczas powstania. Gra nie jest aż taka prosta na jaką się wydaje oprócz presji czasu na całym terenie gry wędrują poszukiwacze (w czasie wojny Niemcy), oni maja za zadanie łapać i eliminować z gry Zawiszaków. W tym roku zwycięską ekipą okazał się ….

Prócz trasy zuchowej i harcerskiej była wędrownicza, sprawdzała ona umiejętności taktyczne i topograficzne. Rozwiązywała ona kweste konfidentów znajdujących się w szeregach podziemnej Armii Polskiej ……. – trasę w kwalifikacji indywidulanej wygrał wyw. Bartosz Ćwik z V Świnoujskiej Drużyny Harcerzy „Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej.

Odsłony: 21

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.