Zawieszenie działań ZHR

Komunikat 1/2020 Zarządu Okręgu Północno-Zachodniego ZHR, dotyczący zawieszenia wszelkich działań organizacyjno-wychowawczych w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2

Drogie Druhny i Druhowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Państwo,

Zarząd Okręgu Północno-Zachodniego ZHR, działając w porozumieniu z Komendantami Chorągwi, działając na podstawie uchwały Naczelnictwa ZHR nr 366/1 z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia działań jednostek ZHR, informuje o zawieszeniu do odwołania wszelkich działań organizacyjno-wychowawczych jednostek Okręgu Północno-Zachodniego ZHR.

Zawieszeniu ulegają wszelkie działania drużyn tak harcerskich jak i wędrowniczych, a także gromad zuchowych, w tym wycieczki, rajdy, biwaki, zbiórki (w tym zbiórki zastępów) oraz kursy.

Powyższa decyzja podyktowana jest zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Zawieszenie działań organizacyjno-wychowawczych jest odpowiedzią na apele i stosowne przepisy służb państwowych, w tym decyzje o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach
i żłobkach oraz odwołaniu imprez masowych.

Zarząd Okręgu pozostaje w stałym kontakcie ze służbami i będzie na bieżąco informował o zmianach dotyczących naszych działań.

Stosowne dyspozycje będą przekazywane drogą służbową przez komendantów chorągwi, a także ścieżkami informacyjnymi Okręgu.

Pamiętajmy, że nie możemy jednak zawiesić samych ideałów naszej harcerskiej służby, warto pamiętać o modlitwie i wzajemnym wsparciu wśród domowników.

Zgodnie z apelami służb dzieci przez najbliższe tygodnie nie powinny się ze sobą spotykać w żadnych celach, szczególnie towarzyskich, gdyż same po powrocie do domu mogą być nośnikiem wirusa i mogą przekazywać wirus osobom starszym, które o wiele ciężej przechodzą infekcję.

Zachęćmy naszych podopiecznych do poświęcenia czasu na naukę i lekturę.

Pamiętajmy, że pomimo tego, iż jest to czas kwarantanny i izolacji naszego społeczeństwa, to nie jest to czas wolny, nie jest to czas ferii i grupowych rozrywek. Bądźmy jako harcerki i harcerze ZHR-u odpowiedzialni.

Zachęcamy do komunikacji drużynowych i zastępowych z harcerzami poprzez komunikatory internetowe. Kursy, które miały być organizowane w najbliższym czasie mogą być prowadzone, jeśli jest o oczywiście możliwe, poprzez komunikatory internetowe, zwłaszcza w kwestii zagadnień teoretycznych.

Życzmy sobie dobrego zdrowia i bezpieczeństwa,
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!

Członkowie Zarządu Okręgu Północno-Zachodniego ZHR

Odsłony: 6

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.