35-lecie “Rzepich”

Zakończyły się obchody urodzin 27 Świnoujskiej Drużyny Harcerek “Rzepichy”

Pierwszego dnia obchodów harcerki miały za zadanie zdobyć proporzec. Polegało to na  przejściu wyznaczonej trasy przez las od razu piszę że było ciemno a w krzakach czaili się dh. Tomek, dh.Michał i dh. Mirek udając dzika bądź psa (100odgłosy niezidentyfikowane), wyskakując znienacka i łamiąc gałęzie. Dziewczyny wykazały się odwagą i doszły do końca.

Kolejnego dnia obchodów wybierałyśmy chorążą drużyny konkurs wygrała dh. Angelika Paczkowska, zastępcą jest Alicja Ziemlińska (100obu druhną serdecznie gratuluję), następnie zjadłyśmy obiad (100frytki !!) i zaczęłyśmy przygotowania do kominka, oczywiście nie obyło się bez zabaw np. w prezent czy kim jestem. Po 19 odbył się kominek na którym swoją obecnością zaszczyciła nas dh. Krystyna Spychalska była drużynowa 27 ŚDH “Rzepichy” im. Mieszka I, po apelu odbyło się nadanie proporca drużyny którego dokonała dh. Krystyna a następnie pokrojenie tortów prezentu od Koniczynek i od druhów z naszego szczepu. Oczywiście w trakcie kominka były wręczane prezenty, bardzo podobały nam się korale – naszyjniki z żelek (100pycha), torty (100mniam) kartki od zuchenek i zuchów oraz pamiątkowe kartki z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim. Tego dnia harcerki jeszcze dużo czasu poświęcily na zabawę.

Trzeciego ostatniego dnia obchodów drużyna udała się do kaplicy wojskowej aby poświęcić nasz nowy sztandar, czego dokonał kapelan szczepu dh. Adam. Na tym zakończyłyśmy obchody.

Dziękuje wszystkim za choćby najmniejszą pomoc, za obecność w tych ważnych dla nas chwilach.

Visits: 4

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.