70 historii wg. Połabianek

Zdjęcie1238

DZIEŃ 1

Dnia 1 lutego zaczęło się 28 zimowisko Szczepu(100przez całe zimowisko zagadką było, które to zimowisko i proszę 28 :D) Połabianki i Wenedzi spotkali się przy dworcu o 11 (100ale jak to bywa większość była wcześniej). Pociąg był o 11:38, więc nie jechaliśmy tak długo, tylko jakieś 10 godzin i minimalistyczna przesiadka w Poznaniu. Dojechałyśmy do Bielsko-Białej! Dalej pojechaliśmy autokarem, po drodze instruktorzy poszli kupić wyżywienie na zimowisko. Po dojechaniu do Korbielowa rozpakowaliśmy się i poszliśmy spać. Niestety nie przywitał nas śnieg.

DZIEŃ 2

Jak zawsze rano apel. Po apelu odbył zwiad dotyczący Korbielowa, poznaliśmy trochę wieś jak i okolicę zdobywając informacje. Zwiad wygrały jeden z zastępów Wenedów. Wieczorem odbył się festiwal ,,Rozśpiewani Małkowscy” o tematyce film przyrodniczy. Wszystkie występy były genialne! Na dobranoc Sara przeczytała nam fragment książki pt. ,,Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, a wcześniej w gawędzie na kominku słuchaliśmy o pierwszym zimowisku Szczepu, które się tutaj odbyło. Słuchałyśmy tych historii z zapartym tchem i wypiekami na twarzach, choć te drugie były również spowodowane obecnością 50-ciu osób w wcale nie tak wielkiej Sali.

DZIEŃ 3

Pobudka! Apel i gra o Drzewie Genealogiczne Szczepu. Gra polegała na znalezieniu karteczek z datami, które coś ważnego znaczą w szczepie. Żeby wymienić się między zastępami trzeba było zagrać z nimi w pląs. Wygrały ,,Koniczynki”. A potem były zajęcia w drużynach co oznaczało dużo zaliczonych zadań w  próbach przez drużynową. Dodatkowo każda rozpisała sprawności. Tego dnia była druga część festiwalu o ,, Bajce Animowanej”, a na zakończenie dnia kominek drużyny. I kolejny fragment o Stulatku.:)

DZIEŃ 4

Oh… WĘDRÓWKA! (100każda harcerka się cieszy). Dodatkowo pojawiła się pewna niespodzianka- w nocy spadł śnieg i nie topniał! Niestety nie doszliśmy (100z Wenedami) tam gdzie chcieliśmy, bo warunki pogodowe w postaci sypiącego śniegu i czarnych chmur nad głowami nakazywały wraz ze zdrowym rozsądkiem zawrócić (100zdjęcie z nagłówka pochodzi właśnie z wędrówki). A planowaliśmy dojść do Schroniska na Hali Miziowej. Powrót był powalający (100dosłownie). Wszyscy co chwile się przewracali i mogliśmy urządzić konkurs na najlepszy ślizg z górki. O dziwo drużynowi pozwalali zjeżdżać na pupach, ale nie dziwmy się tak bardzo, sami nie mogli utrzymać równowagi na lodzie. Gdy zeszliśmy z gór był sklep z pamiątkami! Potem był odpoczynek… I zajęcia w drużynach, wspólnie uzupełniałyśmy naszą kronikę drużyny. Wspomnienia były bardzo miłe. Tego dnia jednak nie było festiwalu, ale był kominek drużyny na którym Kornelia, Marta i Wiktoria otrzymały brakujące elementy umundurowania. Jeszcze przed kominkiem poszliśmy mierzyć narty do wypożyczalni. Trzeba było dość długo czekać w kolejce, ale umilaliśmy sobie czas pląsami. I na dobranoc fragment o Stulatku.

DZIEŃ 5

Tego dnia udaliśmy się na upragnione narty! Co prawda nie na stok, którym schodziliśmy wczoraj, a na dość niewysoką górkę. Najpierw oczywiście trzeba było dojść niosąc ciężkie buty narciarskie, uch, udało się jakoś. Pierwszym zadaniem było przebranie butów, niektórym już to sprawiało trudność, później łatwiej wcale nie było. Wpinanie nart, chodzenie do przodu i do tyłu, pod górkę, obroty. Część już bardzo zmęczona, a jeszcze nie zjeżdżaliśmy :O. Pierwszy zjazd musiał być z kontrolowanym upadkiem, byśmy wiedzieli jak się zatrzymać w niebezpiecznych sytuacjach bezpiecznie dla siebie. Następne zjazdy, choć może kończone upadkami były już co raz lepsze. Chętni po lekcji z instruktorem mogli samodzielnie pozjeżdżać z górki. Popołudniu robiliśmy kartki na DMB, co minęło szybko. Tego dnia festiwalowego śpiewaliśmy po 2 piosenki oraz mogłyśmy zobaczyć filmiki, które przygotowały Pustułki, Wiewiórki, Świerki i Czcibory z Rzepich. Na kominku szczepu wybraliśmy nazwę zimowiska 70. Historii.

DZIEŃ 6

Wyjazd:(100 Podróż minęła nam szybko i tylko trzeba było wstawać na warty w pociągu, ale ogólnie SUPER.

 

 

Visits: 4

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.