A ile kosztuje chodzenie na zbiórki ?

Niestety jak wszystko w dzisiejszych czasach, nasza działalność również w dużej mierze uzależniona jest od finansów. Jedyną stałą opłatą za przynależność do drużyny jest comiesięczna składka wynosząca aktualnie 7 złotych. Płacona kwartalnie czyli 21 złotych, na konto szczepu.

Co się dzieje z tymi pieniędzmi?

Nasze władze oczekują od nas wpłat 84 złotych rocznie za każdego harcerza, które musimy odprowadzić do Biura Okręgu. Co najważniejsze, składki muszą być opłacane regularnie i w terminie (100związane to jest z tym, na co sa one przekazywane). Drużyny mają możliwość zarabiania na własne potrzeby organizując różnorodne akcje zarobkowe – to świetna okazja aby nauczyć pociechy odpowiedzialności i szacunku dla zarobionego pieniądza. Wszystkie uzyskane w ten sposób fundusze przekazywane są w linii prostej do kasy szczepu skąd zgodnie z decyzją Rad Drużyn lub Szczepu (100organ decydujący w kwestiach drużyny lub szczepu złożony z jej członków) są one rozdysponowywane.
W każdej chwili rodzice mogą sprawdzić, co dzieje się z pieniędzmi ze składek. Szczep i Drużyny bowiem mają obowiązek prowadzenia książek dokumentujących ich działalność finansową.

Są jeszcze inne wydatki – jednorazowe – związane ze wstapieniem do harcerstwa.
Mundur harcerski to nasz wizerunek. Od harcerza wymaga się, aby o niego dba?.
Ale o tym w innym artykule.

Visits: 11

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.