Czytanie dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Zapewne wielu z nas zetknęło się z akcją Fundacji ABC XXI wieku – Cała Polska Czyta Dzieciom i wie na czym ona polega- żeby czytać dzieciom książki codziennie przez 20 minut, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę dlaczego jest to tak ważne.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

Wykorzystując okazję, jaką jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 1 kwietnia harcerze z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami” aby się wspólnie pobawić i poczytać bajki.

Utwory, jakie zostały czytane to fragmenty „Patyków i patyczków” ks. Jana Twardowskiego, oraz „Trzy świnki” braci Grimm. Dzieci słuchały uważnie i żywo reagowały, szczególnie podczas opowieści o wesołych świnkach. Na koniec zadawały pytania, niekoniecznie związane z bajkami, ale i na to harcerze byli przygotowani.

Dziękujemy gronu pedagogicznemu Przedszkola nr 3 za umożliwienie spotkania z dziećmi i świetną zabawę. To nie ostatnie takie spotkanie.

Czuwaj!

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/42009/

Visits: 46

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.