Konkurs na chorążego szczepu 2024

Dnia 02.02.br w naszym szczepie odbył się konkurs na chorążego szczepu, udział w nim wzięło dwóch wędrowników z 13 ŚDW “Ptaki” wyw. Jakub Skut “Dobrzymir” oraz wyw. Jan Szablewski “Braturad”.

Kandydaci musieli stawić czoła wielu rywalizacji m.in. znajomości historii harcerstwa w SP1, znajomości musztry, składaniu i rozkładaniu sztandaru na czas (również z zasłoniętymi oczami) oraz działaniu z asystą pocztu. Sprawdzane również było umundurowanie kandydatów. Po zakończonej rywalizacja jury podliczyło punkty i wyłoniło zwycięzcę, został nim wyw. Jakub Skut co oznacza że obejmie on funkcję chorążego szczepu, zaś wyw. Jan Szablewski został I zastępcą chorążego szczepu.

Fragment Konstytucji:
– Chorąży Szczepu jest wybierany w drodze konkursu i mianowany przez Komendanta Szczepu

Zadania:
1. Wybrany Chorąży Szczepu składa w obecności całego Szczepu, obietnice na Sztandar Szczepu.
2. Chorąży Szczepu ma prawo do: Publicznego występowania ze sztandarem, Wybierania asysty, Przewodniczyć bractwu sztandarowemu.
3. Chorąży Szczepu ma obowiązek: godnie reprezentować Szczep, uczestniczyć w świętach państwowych, organizacyjnych i Szczepowych, dbać o Sztandar, drzewiec, szarfy, rękawice, pokrowiec oraz flagę państwową, flagę miasta, aby nie dostały się w niepowołane ręce.

Gratulujemy obydwu zawodnikom oraz życzymy im owocnej służby.

Zobacz:

Bractwo Sztandarowe

Konkurs na chorążego szczepu [foto+video] – 2015

Zdjęcia > https://photos.app.goo.gl/PmaWEtPnd1414rTDA

Visits: 75

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.