List do rodzciów

Szanowni Państwo! Start-5

Państwa dziecko zaczęło chodzić na zbiórki zuchowe, lub chce się zapisać? A czy Państwo chcieliby się dowiedzieć czegoś o pracy Gromady Zuchowej? Właśnie dlatego stworzyliśmy ten dział. Są tutaj podstawowe informacje o zuchach. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej – zawsze można do nas napisać albo przyjść po zbiórce i się zapytać. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Kim są zuchy? Zuchy to dzieci w wieku 7 do 11 lat, chodzące na zbiórki zuchowe. Zbiórki prowadzone są przez kadrę, czyli harcerki i harcerzy, posiadających odpowiednie uprawnienia. W naszej gromadzie są aż dwie osoby z ukończonymi kursami: metodyki zuchowej, wychowawców kolonijnych i instruktorskich ZHR.

Zuchy na zbiórkach poprzez zabawę uczą się nowych umiejętności, poznają świat i uczą się jak współpracować z innymi. Rozwijają swoje umiejętności, ćwiczą wyobraźnię i świetnie się bawią. Na każdej zbiórce czeka ich niezwykła przygoda, wyprawa w nieznane, fantastyczne krainy, gdzie dzieci pomagają skrzatom, poszukują skarbów lub ratują wiosenny festiwal smerfów… A wszystko to jest starannie zaplanowane, aby dzieci jak najwięcej skorzystały.

Grupa zuchów wraz z kadrą tworzy Gromadę Zuchową, czyli jedną z jednostek organizacyjnych Związku. Gromada musi mieć regularne zbiórki – przynajmniej raz w tygodniu, trwające półtorej do dwóch godzin.

Nasze zbiórki odbywają się w każdą SOBTĘ w godzinach 10.00-11.30 w harcówce szczepu w budynku szkoły podstawowej nr 1.
Jako kadra staramy się zadbać o ładny wystrój porządek w harcówce, aby zabawa była też bezpieczna.

Każda Gromada ma swój numer i nazwę – my jesteśmy 22 Świnoujśką Gromadą Zuchową (100w skrócie ŚGZ) „Dwór Neptuna”

22 ŚGZ “Dwór Neptuna” jest częścią Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (100ZHR). Dlatego praca w gromadzie prowadzona jest w zgodzie ze Statutem ZHR, który mogą Państwo w całości zobaczyć w dziale Start > Pliki

”Członkostwo ZHR jest dobrowolne i powstaje z chwilą przyjęcia kandydatki lub kandydata przez właściwą władzę Związku.” (100 p.1 §7a Statutu ZHR)

”Przyjęcie uczestniczek i uczestników poniżej 16 roku życia następuje za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów kandydatki albo kandydata.” (100p.4 §9 Statutu ZHR) – dlatego potrzebujemy państwa pisemnej zgody na uczestnictwo dzieci na zbiórkach. Zbieramy też dane dziecka, aby lepiej zadbać o jego bezpieczeństwa. Jest ona do pobrania w dziale Start > Pliki

„Każdy członek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zobowiązany jest także do regularnego uiszczania składek” – o tym w dziale dla rodziców

Nasza Gromada należy do szczepu „Słowianie”.

Bardzo trudno zawrzeć wszystkie ważne informacje na stronie internetowej. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt.

Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!
drużynowa pwd Agnieszka Chabros  wędr.

 

Views: 8

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.