Ogień Niepodległości [foto]

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to nasze wspólne święto. Program ZHR – Ogień Niepodległości to zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce, 10 listopada o godzinie 19:18, zapłonęły ogniska jednoczące tych, którzy wspólnie chcą uczcić pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.

W przeddzień 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego ze Świnoujścia oraz zaproszony X Szczep “Gniazdo” ZHP z Międzyzdroje spotkali się wspólnie przy jednym harcerskim ognisku obrzędowym w Świnoujściu. O godzinie 19:18 ognisko niedaleko mariny trwało na niepodległościowej gawędy historycznej, harcerki i harcerze wspólnie odśpiewali hymn harcerski oraz znane i mało znane harcerskie piosenki.

ZHR - Ogień Niepodległościfot. Organizator

Ogień Niepodległości to akcja otwarta dla wszystkich tych, którym nie jest obojętna pamięć o historii naszego narodu i chcieliby zarazić swoją lokalną społeczność ideą świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przy wspólnym ogniu.

ZHR - Ogień Niepodległościfot. Organizator

Działania są zainicjowane przez organizacje harcerskie, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wydarzeń: ogienniepodleglosci.pl/ lub www.facebook.com/niepodleglosciogien/.

ZHR - Ogień Niepodległościfot. Organizator

ZHR - Ogień Niepodległościfot. Organizator

III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego
przy SP 1 w Świnoujściu

Odsłony: 6

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.