Podajemy informację o ostatecznym kształcie akcji letniej w 2020 roku!

Podajemy informację o ostatecznym kształcie akcji letniej w 2020 roku!

Odwołujemy obóz i kolonię w 2020r. Decyzja ta, podyktowana wiadomo czym, została podjęta jednogłośnie przez Radę Szczepu.
Postanowiliśmy w tym roku nie obozować całym szczepem z rozlicznych powodów. Pierwszym jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Od dłuższego czasu liczba zarażonych w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie. Codziennie podaje się podobne liczby ozdrowieńców i nowo zarażonych. Przeprowadzenie kilku obozów w małych, kilkunastoosobowych grupach znacznie niweluje ryzyko wystąpienia jakiegoś nieszczęścia.
Wprowadzony reżim sanitarny (instrukcje ukazały się dopiero kilka dni temu) naszym zdaniem uniemożliwia organizację obozu całego szczepu, wprowadzając chłód i dystans tam, gdzie powinny być ciepło i braterstwo. Idąc dalej: naszym zdaniem obostrzenia pandemiczne są mętnie sformułowane i składają właściwie nieposkromioną władzę w rękach służb sanitarno-epidemiologicznych (które i tak w normalnych warunkach mają właściwie dowolność w interpretacji przepisów). Podobnie zresztą inne miejscowe służby nie traktują poważnie koncepcji przeprowadzenia obozu dla 40-50 osób.
Myślimy nad sierpniem w małych grupach (kadry, wędrownicy, itp.). Kadra pracuje nad tym, aby te obozy były możliwie jak najlepsze. Jest to rozwiązanie, które jest bezpieczniejsze i cieszy się większym zaufaniem rodziców.
Nie myślcie jednak, że to jakieś rozszczepianie! Widzimy się w zdwojonych siłach na zimowisku i obozie szczepu 2021 i to przyjaciółmi tego roku!

Odsłony: 0

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.