Rozkaz L.1/2008

Związek Harcerstwa Polskiego    Świnoujście,13 stycznia 2008 r.
Komendant Szczepu     

III Szczep Harcerski „Słowianie”    
Hufiec Ziemi Wolińskiej w Świnoujściu    
im. Marynarki Wojennej RP    

Rozkaz L.1/2008

Zuchy!
Harcerki i Harcerze!
Wędrowniczki i Wędrownicy
Instruktorzy

Dziś mija 25-lat od kiedy pierwszy raz w naszym mieście pojawiła się drużyna, która dziś jest podstawą całego naszego Szczepu. Otóż 8 stycznia 1983 roku powstała 13 Świnoujska Drużyna Harcerzy „Ptaki” im. Zawiszy Czarnego.
W tych trudnych czasach grupa harcerzy z 27 ŚDH „Rzepichy” postanowiła powołać nową drużynę dla chłopców, inną od wszystkich im znanych. Pojawiły się inne, guziki, chusty, laski skautowe a przede wszystkim inny styl pracy harcerskiej. Jak się okazało drużyna ta zebrała piękny i bogaty dorobek swojej pracy, co pokazują dyplomy, puchary a także obszerne kroniki, zdjęcia i wspomnienia.
Czarna Trzynastka to też kawałek historii to jedna z nie licznych która tworzyła Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Świnoujściu. To drużyna która potrafiła odnaleźć się na Rajdzie Arsenał w Warszawie jak również podczas noclegu w Jaskini Radochowskiej w Sudetach.
Dziś na apelu stoją już nowe twarze które swoją obecności pokazują ze duch trzynastaków nie umarł. Wam wszystkim zgromadzonym chciałbym te wszystkie zdania przekazać, bo dziś stoicie jako zuchy, harcerze i harcerki jutro zaś każdy z Was znajdzie się w szeregach trzynastki. Bo tak samo jak i  Wy członkowie dzisiejszej czarnej trzynastki swoje pierwsze doświadczenia zdobywaliście jako mali harcerze w V ŚDH „Patria” to dziś stajecie się głównym filarem Szczepu w szeregach Ptaków i Koniczynek.
25 lat to ćwierć wieku życzę Wam i sobie by takie rocznice odbywały się, zaś abyśmy my byli ich uczestnikami.

Czuwaj !

/ -/ Szczepowy
III Szczep Harcerski „Słowianie”

phm. Przemysław Chabros HO

Visits: 5

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.