Szczecin nie leży nad morzem! o.O

 

Tak, to prawda, dlatego droga ze Świnoujścia do Szczecina to nie jest przysłowiowy rzut kamieniem. Jednak do tych relacji można się odnieść w bardziej przyjemny sposób, bo pociąg, bus czy samochód na pewno tą podróż usprawnią. (100BTW czekam aż ktoś wpadnie na pomysł lotu samolotem). Jednak nie o tym mowa w pełni.

Na sobotę 2 marca wszystkie drużyny ze Szczepu dostały zaproszenie do Szczecina do Połabianek na podsumowanie naszej kampanii bohater. Jak było w zaproszeniu miała to być akademia, podobna jak widzimy na 11 listopada, dzień patrona w szkole czy z innych podniosłych okazji.  


Akademia była o Oldze Małkowskiej, gdyż to jej imię zdobywamy. Była przedstawiona jej historia życia przeplatana jej poezją dobraną stosownie do opisywanego okresu. Nie wiem czy wiele osób wie, że Olga Małkowska była artystką: pisała wiersze, grała na panine, a przede wszystkim dopasowała tekst Hymnu Harcerskiego (100wtedy wiersza Wszystko, co nasze) do melodii i dopisała refren. Pierwsze wiersze napisała już w wieku 10 lat, wiele z nich było publikowanych w prasie harcerskiej, często tez poruszały aktualnie sytuacje związane z jej życiem- śmierć Andrzeja, czy wybuch wojny. Na koniec przedstawienia wszystkie razem zaśpiewałyśmy piosenkę Ku Orlej Perci, której autorką była również druhna Oleńka.

Pomimo tego, ze to Połabianki występowały to każda z drużyn też przygotowała coś dla nas. Miłe upominki od harcerek i harcerzy (100nie zawsze rzeczowe) jaki i całego Szczepu zagoszczą w naszej kronice, czy szafce zamykanej na kłódkę (100jak ją w końcu naprawimy). Na sam koniec, już po kręgu, można było wysłuchać historii co można znaleźć w szczecińskiej harcówce, jakie są historie związane z przedmiotami w niej i z osobami tu spotykającymi się.

Dziękujemy Wam bardzo za przybycie, mam nadzieję, że zobaczymy się niebawem 🙂

Visits: 5

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.