Tydzień 100 lecia Niepodległości – Obchody miejskie

Mimo chłodu i zacinającego deszczu, drużyny szczepu udały się na wspólne świętowanie rocznicy odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p,w. Chrystusa Króla. Z racji niezwykłej rangi tegorocznego Święta Niepodległości, zaproszenie do uroczystej celebry przyjął biskup arian Błażej Kruszyłowicz. Po zakończeniu nabożeństwa uroczystości miały swój dalszy ciąg pod pomnikiem Bohaterom Walk o Wolność Rzeczpospolitej na Placu Słowiańskim.

https://web.facebook.com/robert.ignaciukfoto/videos/pcb.1220689928106594/1220688584773395

Zaczęliśmy w nocy gdzie wędrownicy z Ptaków i SGO Zawisza powiesili flagę ZHR na kościele pw. Chrystusa Króla

Punktualnie o godzinie 12.00, tak jak w całym kraju, świnoujścianie odśpiewali gromko Mazurka Dąbrowskiego-nasz narodowy hymn. Z okazji Święta Niepodległości, prezydent miasta tradycyjnie składa życzenia mieszkańców. Nie mogło ich zabraknąć także w dniu, w który świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości, nasz sztandar pokłonił się pomnikowi Bohaterom walk o wolność RP.

Kwiaty i wieńce składali przedstawiciele władz, organizacji, młodzież, w tym my harcerze ZHR. Ciąg dalszy świętowania miał już nieoficjalny charakter i odbywał się na Placu Wolności. Przy pomniku została wystawiona nasza warta.

 

Odsłony: 2

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.