Tydzień 100 lecia Niepodległości – Świnoujska Gra Historyczna

Zastępy drużyn szczepu wzięły udział  w grze miejskiej, która była faktycznie zabawą krajoznawczą. W związku ze Świętem Niepodległości organizatorzy postarali się by uczestnicy, zaglądając do ciekawych miejsc w mieście, mieli także okazje przypomnieć sobie najważniejsze fakty z okresu gdy Polska, po I wojnie światowej powracała do grona niepodległych państw.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowanie. Przed południem, na Plac Wolności zgłaszali się pojedynczy śmiałkowie oraz zespoły. Były wśród nich rodzinne grupy i reprezentanci organizacji i instytucji. Szczególnie liczna była reprezentacja harcerzy. Jak podkreślali druhowie, grę miejską ,w nieco innej formule ćwiczą na co dzień ze swoimi drużynami więc chętnie skorzystali z kolejnej okazji do ćwiczeń. Tym chętniej, że obchody 100-lecia odzyskania niepodległości to bardzo ważne wydarzenie także dla dziejów harcerstwa polskiego. – pisze iswinoujscie.pl

 

Na starcie gry, każda z drużyn otrzymywała mapę miasta z zaznaczonymi punktami do zaliczenia. Znajdowało się na niej 13 obiektów. Mapy i instrukcje wręczali asystenci w historycznych strojach. Na szlaku gry miejskiej znajdowały się w tym roku: Muzeum Rybołówstwa, Szpital Miejski, Kapitanat Portu, Wodowskaz/Basen Północny, Park Zdrojowy, Muszla Koncertowa, Parafia garnizonowa, Komenda Miejska Policji, Wieża widokowa, Sąd Rejonowy i Areszt, Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miasta i Kościół pw. Chrystusa Króla. W każdym z tych miejsc zdobywali punkty poprzez odpowiedzi na pytania z przygotowanych formularzy. Suma punktów oraz czas w jakim pokonali trasę decydował o ostatecznej kwalifikacji na mecie. Po powrocie podzielono nagrody. Organizatorzy nie przekazali nazwisk zwycięzców nie znamy więc laureatów gry miejskiej ale wiemy że IV Zastęp Harcerzy “Kruki” z 13 ŚDW “Ptaki” pod wodzą Kyryla Sahno zajął III miejsce.

Visits: 8

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.