VI Festiwal “Rozśpiewani Małkowscy” SEQUEL, wersja Szczepowa :D

Drogie Druhny i Druhowie!
W miesiącu styczniu obchodzimy rocznicę śmierci Olgi i Andrzeja Małkowskich. Pierwszych Harcerzy, którzy to przetarli szlaki nam, na harcerskiej drodze życia. Z okazji kolejnej upamiętniającej ich rocznicy chwiałybyśmy zaprosić Was na wędrówkę. Przygodę niezwykłą. Poruszając się przez gąszcz pięciolinii, trój-dźwiękowych potworów oraz chaszcze muzycznej harcerskiej piosenki. Wszak “śpiewać każdy może…” a zwłaszcza harcerze. Dołącz do przygody, nie zwlekaj, zgłoś się już teraz!

 

Festiwal odbędzie się w trakcie zimowiska, podzielony jest na 4 dni. Codziennie wieczorem zastępy lub zespoły prezentują jedną piosenkę interpretując określony film bądź jego gatunek. Zespoły mogą tworzyć mało liczne zastępy, jednak zachęcamy nawet do występów solowych. Decyzję, czy dany zastęp może stworzyć zespół podejmuje drużynowa/y. Mile widziane dekoracje, rekwizyty (100harcerki mogą wykorzystać te, które przygotowały na pierwszą cześć festiwalu). Zachęcamy do obejrzenia filmów, by zainspirować się nimi.

 

Dzień Festiwalowy 1- film dokumentalny, przyrodniczy „Wisła od źródeł do ujścia”

Dzień Festiwalowy 2- film animowany, „Kraina lodu”, „Tarzan”, „Pocahontas”, „Król Lew”

Dzień Festiwalowy 3- Filmowa Kronika Szczepu- rok dowolny

Dzień Festiwalowy 4- film przygodowy, „Sahara”, „W pustyni i w puszczy”

 

Dodatkowo, każdy zastęp może przygotować film niemy, czarno-biały, jednominutowy o tematyce: „Nasz zastęp”. Film należy przynieść nagrany na pendrive, lub innym nośniku. Jeśli harcerki chcą ponownie zaprezentować swoje filmy zastępowe proszone są o kontakt z dh. Anią.

 

Ocenianie

W skład jury wchodzą instruktorzy i drużynowi szczepu. Każdy z nich ocenia występy w skali 1-6 pkt. Każdy występ oceniany jest w czterech kryteriach: estetyka, pomysłowość, energia (100żywiołowość), zgodność z tematem. W każdej kategorii zostanie wyłoniony zwycięski oraz główna wygrana- drużyna, która w sumie uzyskała największą ilość punktów. Występy zastępów są sumowane na konto drużyny, która otrzymuje puchar przechodni Festiwalu „Rozśpiewani Małkowscy”. Instruktorzy mogą akompaniować uczestniczkom, jednak z nimi nie śpiewają. Zastępy Zastępowych zapraszamy również do rywalizacji.

 

Nagrody

Każdy zastęp dostaje dyplom uczestnictwa. Główną nagrodą jest puchar przechodni Festiwalu „Rozśpiewani Małkowscy”. Drużyna, która wygra 3 lata z rzędu zatrzymuje puchar na własność.

 

‘Zakazane’ piosenki

Uczestnicy festiwalu nie mogą zaprezentować :

 • Szarej Lilijki
 • Popularnych obrzędowych (100wg oceny organizatorek)
 • Hymnu harcerskiego
 • Hymnu Państwowego
 • Rzeki Historii
 • Piosenki swojego zastępu
 • Dżdżownicy
 • Bagna
 • Hymnu drużyny
 • Piosenek o treści niecenzuralnej/nieharcerskiej
 • Ona tańczy dla mnie, Ruda tańczy jak szalona, My Słowianie itp.

Lista piosenek może ulegać wydłużeniu w zależności od decyzji organizatorek, jednocześnie zastrzegamy sobie możliwość odrzucenia zgłoszenia lub zażądania zmiany repertuaru.

 

Film jednominutowy

Podstawowym wymaganiem filmu jest twórczość własna. Nie mogą się w nim znajdować zdjęcia (100nawet jeżeli jest się ich autorem) jak i muzyka ściągnięta z Internetu. Film musi trwać minutę (100dopuszczalne +/- 10 sekund). Jeżeli te dwa wymagania nie są spełnione za film jest automatycznie 0 pkt. Co roku jest inny temat przewodni filmu. Jeżeli nie będzie spełniony chociaż z minimalnym stopniu w kryteriach oceniania w miejscu „zgodność z tematem” pojawi się minimalna ilość punktów.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy dostarczyć w pociągu do dh. Ani, muszą zawierać informacje:

– nazwa zastępu/zespołu

– skład zastępu

– Dzień Festiwalowy 1- tytuł piosenki

– Dzień Festiwalowy 2- tytuł piosenki

– …

– tytuł filmu jednominutowego

 

 

* Sequel (100[ˈsiːkwəl]; ang. kontynuacja, dalszy ciąg, następstwo) – kontynuacja jakiegoś dzieła, najczęściej filmu, książki lub gry komputerowej, przedstawiająca dalsze losy poznanych bohaterów lub kontynuująca wątek ukazany w poprzednim dziele.

 

 

 

 

Zapraszamy!

3 SDH „Połabianki” im. Olgi Małkowskiej

Views: 5

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.