Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Obóz stały 2024

12 lipca 27 lipca

Obóz 2024

Poniżej prezentujemy wszystkie informacje związane z obozem. Zachęcamy do odwiedzania tej strony, który będzie aktualizowana wraz z pojawieniem się nowych informacji.

1. Podstawowe informacje

Termin: 11– 27 Lipca 2024 roku

Miejsce: Trzebiny – Bory Tucholskie


2. Kadra i numery kontaktowe

Komendant: hm. Przemysław Chabros

nr. tel: 530 047 844

Drużynowa harcerek i wychowawca: phm. Katarzyna Chabros
nr. tel: 530 047 843
Drużynowy harcerzy i wychowawca: pwd. Jakub Rudziński
nr. tel: 797 468 168
 
W sprawach związanych z obozem najlepiej kontaktować się w pierwszej kolejności z drużynowymi.

3. Organizacja obozu

Obóz odbędzie się na wyznaczonym miejscu w lesie niedaleko miejscowości Trzebciny nad jeziorem. Harcerze będą spali w namiotach 10-osobowych, w których zazwyczaj jest 5-6 osób. Na obozie będzie dostęp do sanitariatów, kuchni, świetlicy które zostaną zbudowane przed przyjazdem harcerzy. Obiady, śniadania i kolacje będziemy przygotowywać samodzielnie. Na miejscu obozu będzie kucharz, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie obiadu. Obóz spełniać będzie wymagania stawiane przez prawo i przepisy ZHR (wpis do ewidencji placówek wypoczynku w Kuratorium Oświaty itd.). W trakcie obozu planujemy wędrówki.
 
Trzebcinywieś borowiacka w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Cekcyn na obszarze leśnym Borów Tucholskich, nad jeziorem Trzebcińskim, ok. 58 km na północ od centrum Bydgoszczy.

Zabytki: zabudowa wiejska z XIX/XX w. Przez wieś prowadzi tzw. “Trakt napoleoński“, trasą tą w 1806 i 1812 roku maszerowały wojska Napoleona: TucholaWielkie Gacno – Trzebciny – TleńOsieNowe. W pobliżu wsi (na północy zachód od niej) swój przebieg ma pieszy szlak PTTK “Partyzantów AK”: CzerskSzlachta Miejsce obozowe to polana nad jeziorem, zacieniona. Bardzo duży teren daje możliwość ulokowania podobozów w dogodnych odległościach od siebie oraz naturalnego rozdzielenia części mieszkalnej i gospodarczej (pagórek). Gmina Cekcyn położona jest w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego w powiecie tucholskim na terenie Borów Tucholskich.


4. Koszty

Cena udziału dziecka wynosi 1800 zł.

Wlicza się w nią transport uczestników, sprzętu, atrakcje i nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, zakup materiałów programowych.

Zaliczkę bezzwrotną na obóz w kwocie 250zł należy wpłacić najpóźniej do 15.06 roku. 

Pozostałą część opłaty za obóz należy wpłacać

-200 zł do końca kwietnia 

-300 zł do końca maja

-pozostała kwota do 15.06

Opłatę za obóz należy wpłacić na konto, podane poniżej, wg wzoru. Numer konta:
12 1020 1026 0000 1102 0473 9407 Bank PKO BP
Odbiorca: III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego
Tytuł wpłaty musi brzmieć: „SKŁADKA PROGRAMOWA, IMIĘ I NAZWISKO, DRUŻYNA, OBÓZ (tu wpisać imię i nazwisko uczestnika)”.

Ze względu na zmiany w prawie podatkowym, opłaty opisane inaczej będą zwracane i będziemy zmuszeniu prosić Państwa o dokonanie powtórnej wpłaty. Rachunki: Z pewnością niektórzy z Państwa mają możliwość uzyskania dofinansowania na obóz z zakładu pracy. W przypadku chęci otrzymania rachunku prosimy o podanie danych do 15.06. Rachunek za obóz wystawia Zarząd Okręgu Północno-zachodniego ZHR. Komendant obozu nie uprawniony jest do wystawienia faktury. W związku z tym, proszę o zgłoszenie zapotrzebowania na rachunki drużynowym do 15.06 r.


5. Karta kwalifikacyjna i regulamin obozu

Bardzo istotnym jest wypełnienie wszystkich koniecznych rubryk. Jest to nie tylko wymóg Kuratorium Oświaty, ale również ma ogromny wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Uzupełnione karty należy przekazać najpóźniej do dnia 30.04 roku drużynowemu.


6. Ekwipunek


7. Zobacz nasz obóz w tym miejscu

2014-07-06-29 – 63. Obóz szczepu Powstanie -44 > https://flic.kr/s/aHskhrJJK4


8. Jadą z nami  – skład

Jak, co roku jeździmy z innymi drużynami żeńskimi i męskimi. W tym roku będzie razem 5 drużyn, co da łącznie około 90 osób (w tym przyboczni, drużynowi i kadra zgrupowania). W tym roku jadą z nami :

  • V ŚDH “Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej
  • 27 ŚDH-ek “Rzepichy” im. Mieszka I
  • 81 KDH “Kaszeba” 
  • 87 GDH-ek “Zielona Arka Noego” im. Kazimierza Szymańskiego
  • 25 WDH “Spartanie” im. hm. Pawła Szefki

9. Zobacz nasz obóz – zdjęcia ze zwiadu obozowego


 

Views: 344