ZHR na Święto Niepodegłości w świnoujskich szkołach

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli uczniów. W naszych szkołach w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości w czym pomagali nasze harcerki i harcerze – służba!

Szkoła Podstawowa nr 1

W naszej jedynce zuchy brały udzał w przedstawieniu w budynku A, zaś w budynku B harcerki z 27 ŚDH Rzepichy i harcerze z V ŚDH Patria odważnie uczestniczyli w umudurowaniu – Brawo !

Szkoła Podstawowa nr 4

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W sp4, zawitały nasze harcerki. Na apelu była oczywiście część oficjalna, a po części oficjalnej zaczął się quiz wiedzy o Święcie Niepodległości, bardzo dobrze nam poszło, dzięki czemu otrzymałyśmy certyfikat wiedzy o Święcie Niepodległości!

Niezawodne harcerki z 27 ŚDH Rzepichy czyli nasze Chorasany – BRAWO !

Szkoła Podstawowa nr 6

Cała społeczność szkolna uroczyście odśpiewała hymn Polski. Harcerze pełnili warte honorową. Młodzież przypominała, czym dla nas są symbole narodowe, a także jak trudna i bolesna była droga do niepodległości. – https://www.facebook.com/profile.php?id=100064053368415

Dumnie na warcie staneli druhowie z V ŚDH Patria.

Szkoła Podstawowa nr 9

Słowo o naszej historii przedstawili uczniowie klasy 8 pod opieką p. Elżbiety Wyrwińskiej we współpracy z uczniami klasy 5. Przedstawili nam chlubne momenty naszej historii, jak i te, które mimo starań i poświęceń zakończyły się klęską. Jednak dzień 11 Listopada to symbol pierwszego dnia wolności, za którą krew przelewali nasi przodkowie. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnoujściu

W prezentacji wstąpili harcerze z V ŚDH Patria i 13 ŚDW Ptaki

Zdjęcia > https://photos.app.goo.gl/5jXi15Cm1owyD6YQA

Views: 78

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.