XIII. SZCZEPionka

Minuta za minuta za nią kolejna a za nią jeszcze następna. Tak można opisać naszą SZCZEPionke.

Czyli XllI. Turniej Zastępów Szczepu „SZCZEPionka” w Żarnówku, w celu wyłonienia najlepszego zastępu w obozowaniu.

Nie możemy zapomnieć o naszych najmłodszych czyli zuchach i zuchenkach. Oni też przeżyli wielką przygodę. Wyruszyli do Wolina pociagiem. Stamtąd mieli zadanie znaleźć duży kamień który jest pomikiem w tym mieście. Jak już idalo im się go znaleźć wyruszyli do głównej części ich wyprawy czyli miasta wikingów. Oprowadzał nas po nim bardzo miły wikiing który powiadał jak to było w tamtych czasach. Mogli zobaczyć jak to wszytko wyglądało. Po udanym zwiedzaniu udaliśmy się na zwycięskie lody które były dla zuchów straszną niespodzianką.

A harcerki i harcerze ….

Pierwsze dnia jak tylko przyjechaliśmy jak co roku do wśi o nazwie Żarnówek, czyli do leśnej harcówki szczepu Słowianie. Zaczęliśmy prace podobozowe tj. rozstawianie namiotów, budowa latryny, śmietników itp.

Drugi dzień był bardzo intensywny. Wszytkie zastępy od rana wyruszyły na grę terenową, która kończyła się gotowaniem obiadu w zastępach. Niektóre zastępy popisały się swoimi umiejętnościami i potrawami, sprawności, bysterego oka, itp. Wszystkim zastepom poszło bosko. Pod sam koniec tego dnia prezentowały się one przy wspólnym tradycjnym ognisku. I waracją do starych tradycji w ognisku wiezli udział nasi byli harcerze – drużynowy Ptaków druh Tomek wraz z żoną Olą nigdyś harcerce z Koniczynek. Któym dziękujemy za wspracie z trasportem Landryną oraz druhowi Arkowi byłemu chorążemu szczepu 🙂

Trzeciego dnia czyli tego ostatniego z wielkim smutkiem rozbieraliśmy nasze małe podobozy. Lecz nie zabralklo również apelu na którym podsumowaliśmy SZCZEPionke.

Wynki

dobrawy – 875
ignis – 656
chorsanny –  650,5
aeris – 366
terra – 362

W rywalizacji jest 12 zastępów czyli do rywalizacji za 1 miejsce 12 pkt za drugie 11 pkt itd. czyli:

dobrawy – 12
ignis – 11
chorsanny –  10
aeris – 9
terra – 8

Zdjęcia – https://photos.app.goo.gl/bHpLgLovYYhPtCXs7

Views: 162

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.