“RAZ NA CZTERY LATA – ZUCH JEST PĘPKIEM ŚWIATA !”

Luty to szczególnie ważny miesiąc dla harcerzy, 22 lutego bowiem harcerze i skauci na całym świecie obchodzą dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Dzień ten nazwany został Dniem Myśli Braterskiej (DMB). Tym samym spotkaliśmy się z KPH na współnym obchodzeniu tego dnia.

Na sam start nasz szczep wrazem z KPH zaśpiewaliliśmy piosenkę “Idzie Zuch”. Odczytano list od Oilve Baden Powell.

Twórczy skautingu dla dziewcząt pisała tak:

Moje Drogie Skautki!
Jest taki jeden dzień każdego roku naszego skautowego życia, gdy w sposób szczególnie ciepły myślimy o innych, nam podobnych, rozsianych po całym świecie dziewczętach. Mamy różny kolor skóry, mieszkamy w różnych częściach globu, mamy różne kolory mundurów, ale… przecież tyle nas łączy… Wszystkie nosimy skautowe chusty, mamy te same marzenia, takie same plany, takie same ideały, to samo Prawo, jesteśmy siostrami. Może to brzmi prosto, ale jakże jest piękne…
Jest taki jeden dzień każdego roku naszego skautowego życia, gdy nasze myśli umykają gdzieś ponad lasami, morzami, górami, miastami. Umykają, i gdzieś tam w górze łączą, zlewają się wszystkie tworząc to co w naszym ruchu najważniejsze: jedność.
Jest taki jeden dzień każdego roku naszego skautowego życia, gdy zapatrzone w tlący się gdzieś w oddali ogarek, przywołujemy wszystkie nasze radości i wartości. W taki sam ogień patrzą wtedy miliony bezimiennych dziewcząt i kobiet na całym świecie. Ich ogień nie różni się niczym od waszego. Twój ogień… ich ogień…. nasz ogień…
Jest taki jeden dzień każdego roku naszego skautowego życia. Dzień o najpiękniejszej nazwie: Dzień Myśli Braterskiej.

Wasza siostra
Olave Baden-Powell

Następnie zostaliśmy podzieleni w składy mieszane do pracy w grupach. Były 4 grupy.
Grupy numer 1 musiały napisać wiesz o DMB. Grupy numer 2 dostały zadanie by narysować odbicie lustrzane. Natomiast Grupy numer 3 musiały napisać piosenkę odnoście tego świata. Ostatnie Grupy musiały wymyślić grę. Jak wszystkie ekipy skończyły pracę. Rozpoczęła się prezentacja naszych pięknych prac.
Przeszliśmy na najważniejszy dzień dla każdego zucha czyli momentu obietnicy zuchowej. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich zuchów i zuchek które w tym dniu złożyły obietnice w swoich gromadach. Na sam koniec pożegnaliśmy się kręgiem.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Na koniec z okazji DMB – 13 ŚDW Koniczynki przygotowały piosenke czyli rymy i  bity i super flow o naszej Komendzie Szczepu 😀 – dziękujemy.

Zdjęcia > https://photos.app.goo.gl/aZtT3nEVoMJtae157

Views: 77

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.