6. Rajd “Arsenał”

W minioną sobote (06.04) odbył się Rajd “Arsenał” na który zostaliśmy zaproszeni przez II WDH “Dzikie Koty” i II WDH “Smoki”. Rajd odbył się w Szczecinie.

W sobote spotkaliśy się o 7:30 na dworcu aby o 7:46 wsiąść w pociąg i wyruszyć. Ok. godizny 9:20 wysiedliśmy w Szczecinie Głównym i poszliśmy na tramwaj. Gre rozpoczynaliśy przy przystanku “Las Arkoński” tam zastępowym zostały wytłumaczone zasady, a następnie wszytkie zastępy wyruszyły. Na samym początku musieliśmy znaleźć w lesie pudełko z spadochronem, w którym były infomracje o pierwszym punkcie, mapa i pieniądze. Wcielaliśmy się w oddziały Szarych Szeregów które miały za zadanie np. zaplanować zamach na Niemca, sfałszować dokumenty, czy zniszczyć fotografie.  Meta była na miejscu ogniskowym, na którym zjedliśy kiełubaski z ogniska, pośpiewaliśmy i wreszcie, otrzymaliśmy nagrody! Po ognisku i rozdaniu nagród, a w Patrii druh Ignacy otrzymał rogatywkę 🫡, druh Mikołaj został zastępowym I ZH “Aeris” 🌪, a druh Leon zastępowym IV ZH “Aqua” 💧. Warto dodać że 13 ŚDW Ptaki zajeła 3 miejsce – BRAWO !

Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję na więcej wspólnych imprez. Wyjazd można podsumować jednym zdaniem, które padło z ust jednego z naszych harcerzy:

“Jeden z najlepszych wyjazdów harcerskich w moim życiu!”.

Dalej poszliśmy na tramwaj który zawiózł nas na dworzec z którego wróciliśy do Świnoujścia. Tam zakończyliśy kręgiem i wszyscy rozeszli się do swoich domów, zmęczeni ale szczęśliwi.

Zdjęcia > https://photos.app.goo.gl/mUvaxzBnUV3eppzn8

Visits: 56

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.