72. Święto Szczepu

Ostatni rok obfituje w rocznice – 100 lecia Niepodległości Polski. Obchody tym ważne, tak że struktury ZHR w tym nasza została zaangażowana w obchody. Ze względu na ciężar gatunkowy imprezy, nie mogło nas tam zabraknąć 😉

Christmas Wishlist to Santa Facebook Post (2)

W naszych szeregach rozpoczęła się rok temu przygotowania do tego wydarzenia. Szczep podczas całego Święta gościł Konferencje Północno-zachodniej Chorągwi Harcerzy. Jako, że formuła tegorocznej edycji była dosyć otwarta, goście mieli okazję pojawić się na poszczególnych punktach imprezy bez uczestnictwa w całym biwak.

Obchody punkt kulminacyjny miały w sobotę gdzie po za apelem dla zuchów, harcerzy, wędrowników oraz gości przygotowano unikatowy pokaz filmu „Źródła ZHR – 25 lat Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej” z gawędą no obchodzonym 30 leciu ZHR w przyszłym roku. Pokaz odbył się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 na auli. Podczas apel którego podsumowano kolejny rok działalności, wręczono wyróżnienia zaprezentowano specjalną wystawę foto poświęconą historii szczepu. Cały wieczór wypełnił się rozmowami i wspominkami dawnych czasów.

Ważnym elementem w ramach kontynuowaniu tradycji Świnoujskiego Koła AK, honorowa Pani Prezes przekazała kopie Kroniki w której spisane są dzieje Świnoujskiego Koła wraz z biogramami członków.

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie naszej harcerskiej społeczności.
Dzięki Państwa wsparciu, możliwa była realizacja naszych celów. W niedziele wszyscy uczestnicy Święta wyruszyli na Motołaje, relacja z tego wydarzenia to temat na osobną historię.

 

Visits: 15

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.