Akcja Chwała Bohaterom

Podsumowanie pierwszego dnia Tygodnia Patriotycznego ZHR

Akcja „Chwała Bohaterom” rozpoczęła tegoroczny Tydzień Patriotyczny. Na czym ona polega?

Ideą “Chwały bohaterom” jest pokazanie ludziom, jak wielu ludzi spoczywających teraz na cmentarzach za życia przyczyniło się, na wiele sposobów, do tego, żeby pozostawić po sobie odrobinę lepszy świat. Celem naszej akcji jest uczczenie polskich Bohaterów!

Każdy z nas zna jakiegoś bohatera. Dla niektórych bohaterem będzie dziadek, bo walczył w wojnie. Dla kogoś innego ojciec, bo wybudował dom dla swojej rodziny, dla jeszcze kogoś wujek bo potrafił przebiec maraton. Bohaterem może być nauczyciel, który zaszczepił w nas wiedzę o Polsce, albo instruktor harcerski, który jedził z nami na niesmowite wyjazdy.

Każdy z  nich zasługuje na naszą pamięć – na chwałę.

“Chwała Bohaterom” to akcja, która nie ma ograniczeń wiekowych. Zachęcamy do udziału całe rodziny, dorosłych, jak i dzieci, a w szczególności wszystkich harcerzy. Niech każdy z nas będzie bohaterem i zadba o pamięć osób które zasłużyły się dla naszego kraju.

Czy to już koniec akcji? Wcale nie!

Włączenie się do akcji jest bardzo proste. Nie wymaga to niczego ponad kupienie znicza, wydrukowanie i naklejenie na niego kartki z hasłem „Chwała Bohaterom” (100do pobrania  stąd http://chwalabohaterom.com.pl/docs/wzor14.pdf) oraz zapalenie takiego znicza na wyszukanym wcześniej grobie, nie można zapomnieć także o modlitwie za odnalezionego BOHATERA. Akcja obejmuje cały świat i trwa od 30.10. do 12.11.2014.

Zapraszamy również do uczestnictwa w pozostałych wydarzeniach Tygodnia Patriotycznego. Obserwujcie nas na https://pl-pl.facebook.com/tydzien.swinoujscie.

 

Visits: 3

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.