Co słychać u Wenedów ?

Zaczniemy od tego kim byli Wenedzi? Był to  lud który w okresie Rzymskim zamieszkiwał  tereny nad Bałykiem, są w znacznym stopniu identyfikowani ze Słowianami  Zachodnimi lub też Wandalami, jednak do końca nie jest to pewne, w każdym bądź razie w skutek migracji osiadł na terenach zamieszkałych przez plemiona Lechickie i w przeciwieństwie do innych zasymilował się z nimi tym samym wzbogacając ich kulturę. „Wenden” to określenie stosowane przez Niemców dla Słowian jeszcze na początku XX wieku.

Facebook-20151201-030627Jak wszyscy wiecie jesteśmy najmłodsi wśród Słowian (100 mimo że nazwa wśród nich byłaby najstarsza),  pierwsza nasz zbiórka miała miejsce we wrześniu tego roku. Od tamtej pory spotykamy się co sobotę, mieliśmy jeden biwak na którym można było nas zobaczyć.

W harcówkach szczepu wisi próba naszej drużyny którą dzielnie realizujemy w ostatnim czasie pojawiły się tam nowe pieczątki, co świadczy że część zadań jest już zrealizowana i idzie nam całkiem nieźle. Część z nas posiada już nowe mundury, na  apelach śpiewamy już hymn drużyny i meldujemy się zastępami. Co do zastępów są dwa I próbny Zastęp Harcerzy „Lisy” oraz II próbny Zastęp Harcerz „Wilki” nie mają one jeszcze ani zastępowych ani  swoich zbiórek, za to jest  Zastęp  który je ma łączy w części harcerzy z obu zastępów, spotyka się w każdą niedziele są to Gryfy .

Visits: 21

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.