DMB 2018

“Z Dniem Myśli Braterskiej wiąże się nie tyle ciekawa, co dość zabawna historia. Pod koniec życia Roberta Baden – Powella jego organizacja liczyła już kilka milionów młodych ludzi. Większość z nich chciała złożyć swojemu wodzowi urodzinowe życzenia i wysyłała do Anglii pocztówkę. W 1926 pocztówek, zaadresowanych do Olave i Roberta zostało przysłanych aż 15 ton! Wtedy właśnie Lord Robert, znany ze swojego poczucia humoru, wraz z żoną wpadł na ciekawy pomysł. Poprosił wszystkich skautów świata, żeby z okazji jego urodzin nie przysyłali życzeń do niego samego i jego żony, ale aby pocztówki te były wysyłane do wszystkich innych zaprzyjaźnionych skautów. Tym samym została zapoczątkowana tradycja wysyłania sobie życzeń na kartkach z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Od tego czasu urodziny Lorda Baden – Powella i jego żony Olave zostały okrzyknięte przez skautów Dniem Założycieli i wszyscy zaczęli przesyłać między sobą życzenia według zamysłu Baden – Powella.”

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej – Dnia 22 lutego każdego roku obchodzone są urodziny założyciela skautingu Sir. Roberta Baden-Powella. Święto to, zwane dniem przyjaźni czy też dniem myśli braterskiej, obfituje w wiele wydarzeń upamiętniających tą datę. Zarówno na świecie i w Polsce, tego dnia harcerze ślą życzenia do przyjaciół, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń wszystkich młodych ludzi. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

Tak jak w latach poprzednich i w tym będziemy kontynuować tradycję wysyłania kartek z okazji DMB, która została zapoczątkowana już prawie 90 lat temu.
To takie miłe, gdy w skrzynce pocztowej znajdujemy kartkę z życzeniami, a o ile przyjemność jest większa, jeżeli dotyczą one czegoś, co jest tak ważną częścią naszego życia!

Zobaczcie kto do nas napisał

W Dniu Myśli Braterskiej,
abyśmy potrafili otworzyć się na drugiego człowieka,
odnajdywali radość we wspólnym czuwaniu
oraz nieustannie “starali się zostawić świat, choć trochę lepszym niż go zastaliśmy”…

CZUWAJ!

Naczelnictwo ZHR

Życzenia od Stalowej 13 Łódzkiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerzy http://www.stalowa.pl/XIII/

“Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia – to rozsiewanie go wokół siebie.” Bi-Pi. Przesyłam braterski uścisk dłoni DMB 2018.
Naczelnik Harcerzy ZHR – hm. Robert Kowalski

Życzenia od Komendantki Zachodniopomorskiej Chorągwi Harcerek ZHR – phm. Angeliki Kornaś

Ściskam Twoją lewą dłoń. Czuwaj!
Szczepowy – 62 WDH “Gaudium” – hm. Jacek Garboliński

Views: 491

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.