Hobby: Grupa rekonstrukcyjna WDW-SPECNAZ “Wilki”

Dnia 21 Maja o godzinie 08:30 ośmiu członków naszej grupy zebrało się pod promami “bielik”, którymi następnie przeprawiliśmy się na wyspę Wolin, by dalej udać się w trasę do naszego celu, jakim była opuszczona już baza wojskowa w Łunowie (100ta sama przez którą przechodziliśmy na przedostatnim rajdzie wendyjskim organizowanym przez nasz szczep), która w naszym gronie nosi nazwę “X-7”.

Samochody zaparkowaliśmy przy rondzie, od którego dalej szliśmy na piechotę. Już po chwili komary dały nam popalić :). Po wejściu na teren bazy rozpoczęliśmy ćwiczenia. Na początku nauczyliśmy się podstawowych zasad kamuflażu w lesie, oraz sposobów nakładania farb maskujących na twarz. W dalszej części ćwiczeń Zapoznaliśmy się z repliką granatu odłamkowego, oraz jego budową.

 

Podczas całego pobytu w “X-7” opanowaliśmy podstawy taktyki czarnej (100walkę/ poruszanie się w terenie zabudowanym), oraz przeprowadziliśmy zwiad do wzniesienia, na którym niegdyś stało jedno z wielu stanowisk artylerii rakietowej. W tym miejscu odpoczęliśmy po kilku godzinnych ćwiczeniach w ten upalny dzień, zwiedziliśmy także okoliczne schrony dla pojazdów artyleryjskich, schrony przeciw-atomowe.

 

 

Około godziny piętnastej wymaszerowaliśmy z byłej jednostki wojskowej, udając się na miejsce postoju naszych pojazdów. W tym miejscu zakończyło się nasze spotkanie, gdzie każdy pożegnał się ze sobą z uśmiechem, mimo pustych żołądków i warstwy brudu na moro 🙂

Opracował:

Mł. Arkadiusz Kępa

Pozdrawiam 🙂

Visits: 7

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.