Kolejne przygody Pana Kleksa

 

NOWE FOTKI > 2011-07-25-31 – LIII. Kolonia zuchowa ‘Akademia Pana Klekska

Na koloni się dzieje – poczytaj i zobacz co robiliśmy w środę, czwartek i piątek !

 

 

W środę druhny zorganizowały nam grę terenową o Prawie Zucha. Na sześciu punktach wykonywaliśmy ciekawe zadania, np. mieliśmy nauczyć druhnę pląsu, znaleźć sposób, aby pocieszyć wystraszoną druhnę Olę. Druh Adam wcielił się w rolę taty, któremu mieliśmy się przyznać do złej oceny którą dostaliśmy w szkole. Po pysznym obiedzie który ugotowała nam pani Marta wyruszyliśmy na wędrówkę na które dotarliśmy do jeziora Posmyk i mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe łany zbóż. Na zajęciach z muzyki, tj. muzykologii nauczyliśmy się Hymnu Zuchowego i piosenki kolonii „Witajcie w naszej bajce”. Dzień jak zawsze zakończyliśmy przyznawaniem piegów i przyznaniem guzika najlepsze grupie.

W czwartek wyruszyliśmy w kolejną podróż, do wodnego królestwa Meluzyny tj. Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Czas spędziliśmy na zjeżdżalniach, basenie ze sztuczną falą, „dżakuzi” i solance. Po powrocie uczyliśmy się Modlitwy Zuchowej i zagłębiliśmy się w krainie tajemnic i sekretów w Akademii Pana Kleksa.

[cytat]Modlitwa Zuchowa

Panie Boże miej mnie w swojej opiece zawsze,
Kiedy bawię się, śpiewam, nawet wtedy, kiedy klaszczę.
Ref:
Pomóż mi być dobrym zuchem,
Pomóż dobrze służyć Polsce.
Wiem, że nie łatwa to jest rzecz,
Ale obiecuję, że
Postaram się.[/cytat]

 

W piątek odwiedziliśmy bratnich sąsiadów z ZHP w ich bazie, gdzie poczęstowano nas soczkiem i lizakami. Zdobywaliśmy sprawności , takie jak cukiernik, eskulap, przyjaciel lasu. Popołudniu miło czas spędziliśmy na basenie wraz z innymi zuchami z kolonii ZHP.

Visits: 10

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.