Krajka

Drogę wytycza się idąc. Czasem dopiero na skrzyżowaniu zaczynamy zastanawiać się – dokąd idziemy. Chociaż droga każdej z nas, instruktorek, jest inna, zawsze istnieje pewien punkt, w którym wszystkie się zbiegają. I mimo, że wiemy, dokąd nas ta droga prowadzi, nie mamy pojęcia, co znajdziemy na jej końcu. Lecz mimo to, być instruktorką, oznacza mieć wątpliwości i iść dalej swoją drogą.

Alicja podążyła za królikiem, goniąc zwariowane puszyste zwierzątko, wpadła do króliczej nory i odnalazła ścieżkę w świecie, gdzie uśmiech kota bez kota był jej przyjacielem, zła królowa chciała skrócić każdego o głowę, kto tylko sprzeciwił się jej. I nie ma tu nic wspólnego z czarami – choć może nie tak do końca 😉

Być wychowawcą znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować (100…) Aleksander Kamiński

Otóż niezwykła gwieździsta noc sprawiła, że grono instruktorskie nie tylko chorągwi harcerek a w szczególności grono instruktorskie naszego szczepu poszerzyło się o instruktorki, mianowane “pełną gębą”. Niech zostanie naszą słodka tajemnicą, jak czary w świecie Alicji wyglądały – bo miało to miejsce na tegorocznym Wirydarzu.

Cóż mogłabym dodać, nam, instruktorkom i instruktorom [tym z otwartym stopniem i tym już z zamkniętym], otóż cytując tu słowa Józefa Sosnowskiego: “Instruktorski stopień, to nie order, to próba wartości i przydatności osobistej i społecznej”.

Natomiast Tobie Aniu, Druhno Aniu pragnę zacytować za słowami z książki, która uwielbiam czytać, bowiem za każdym razem bawi mnie w sposób najprostszy tj. najpiękniejszy. Tę o to złotą myślą z “Czarnych Stóp”, dzielę się z Tobą.

“Nie, moja droga! Tej roboty nikt za ciebie nie odwali. Sama musisz wychować harcerski narybek. Ty, młoda, dorosła już kobieta, zdrowa, bez poobgryzanych paznokci, imponująca dziewczynom siłą i delikatną duszą, możesz zrobić z nimi wszystko. Możesz opowiadać im o czasie minionym, który dla nich jest już historią. Nie chodzi o trąbienie i wydmuchiwanie dętych bohaterów. Ale powstała wyrwa kolosalna w naszej ciągłości dziejowej, wyrwa minionej wojny. Jeszcze wiele dziedzin życia, jak wiele ulic, czeka odgruzowania. Kiedy dziewczyny to pojmą, ich świadomość będzie kolosalną zdobyczą. Pomoże w walce z pijackimi środowiskami, w przezwyciężeniu bikiniarskiego bezmyślnego stylu życia. Musisz to sama ogarnąć. Kadra Instruktorska już dorosła, a jeszcze tak cudownie młoda…”

p.s. Pamiętaj jednak proszę, Śnieg cieszy swą bielą do chwili, gdy nie stopnieje lub nie zostanie zabrudzony. Tak również jest z ideami. Rzecz w tym, by idee zawsze były czyste i białe.

Zawsze Twoja, Siostra w wędrowaniu 😉

Czuwaj!

Katarzyna Czerniawska

phm. Katarzyna “Przemiła” Czerniawska HR

“Siłę przyjaźni mierz tym, co potrafisz dla niej poświęcić.”
znajomych: 38
Napisz wiadomość

Visits: 23

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.