Nowy Duszpasterz

proboszcz 17 października w parafii przy której my, „ Anemonki” , mamy przyjemność działać odbyło się ważne wydarzenie. Po nieoczekiwanej śmierci Księdza Wenancjusza pod koniec wakacji urząd proboszcza został powierzony jego następcy, który od 1 sierpnia 2010 r. pełnił tu posługę administratora.

Na mszy o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste liturgiczne wprowadzenie Przewielebnego Księdza Prałata Piotra Korduli w posiadanie urzędu proboszcza, który to Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga uczynił dekretem z dnia 1 października 2010 r.

Uczestniczyło w tym wydarzeniu wielu gości, m.in. przyjaciele kapłana, jak i przedstawiciele rektoratu seminarium, oraz wierni. Pod koniec mszy były składane życzenia od grup działających przy parafii. Naszej oczywiście nie mogło zabraknąć.

W imieniu wszystkich harcerek i harcerzy urzędujących w harcówce przy kościele p.w. Świętgo Krzyża ofiarowałyśmy mu prezent, może nie materialny, ale piękny – szczerą chęć współpracy i pomoc. Przywitałyśmy prałata wedle skautowego zwyczaju, przez uściśnięcie lewej dłoni.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

IV zw „ Anemone” Szczecin, 17.10.2010r.

Visits: 7

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.