Pluszowy miś ma już 108 lat

Drogie zuchenki, zuchy i nie tylko !
Miękki, puchaty przyjaciel dzieci obchodzi dziś swoje święto.

Jeżeli macie ochotę przyślijcie fotkę na adres

szczep@slowianie.com.pl

ze swoim misiem koniecznie w mundurze a pokażemy ją na stronie 🙂

Constitute 10

Mimo kolejnych technicznych nowinek zdobywających serca maluchów (100i nie tylko), moda na misie nie przemija. “Czy jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – pisała Helena Bechlerowa. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

“Margarete Steiff – niemiecka inwalidka sparaliżowana wskutek choroby Heinego-Medina w XIX wieku szyła różne pluszowe zabawki-zwierzątka” – pisze Reporter 24. “Jej siostrzeniec Richard Steiff w roku 1880 ulepszył technologię i założył firmę produkującą zabawki.

Pierwszego pluszowego misia uszyto na początku XX wieku i wystawiono na targach w Lipsku w 1903 roku. 3000 egzemplarzy wyeksportowano do Stanów Zjednoczonych. Tam zdobyły dużą popularność i wkrótce podobne misie zaczęły wytwarzać inne firmy zabawkarskie. Firma Steiffa nadal zajmuje się produkcją pluszowych zabawek” – przypomina Romuald_Lagun.

Amerykanie przedstawiają jednak inną wersję powstania pluszowych misiów.

Podczas jednego z polowań prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora “Teddy” Roosevelta w roku 1902, jego towarzysz łowów postrzelił młodego niedźwiadka. Prezydent kazał uwolnić przerażonego malca.

Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman. Jego grafika ukazała się w gazecie “The Washington Post”. Morrisa Mitchom imigrant z Rosji zainspirowany grafiką przystąpił do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. Mitchom stał się potentatem i właścicielem firmy “Ideal”, jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie”

Po prawej orginalny pierwszy Teddy Bear który kosztuje jedyne 62.446 Euro czyli około $84.000 USD.

Visits: 3

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.