Podniesienie flagi państwowej na Urzędzie Wojewódzkim

Nasz przedstawiciel brał udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej na odnowionym maszcie znajdującym się na dachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dziś z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Premier w Dniu Flagi spotkał się z harcerzami ZHR z naszego okręgu, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej. Wziął również udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Premier i minister wspólnie przekazali flagi państwowe goszczącym na uroczystości. Flagę dla naszego szczepu otrzymał reprezentujący nasze środowisko oraz miasto ćwik Bartosz ĆWIK – V ŚDH “Patria”, który udał się na uroczystości wraz z władzami miasta Świnoujście.

Następnie, na pierwszym piętrze w holu ZUW (obok Gabinetu Wojewody) odsłonięto stałą wystawę herbów powiatów Pomorza Zachodniego. W korytarzu prowadzącym od Gabinetu Wojewody wyeksponowane zostały wszystkie herby powiatów i miast na prawach powiatów województwa zachodniopormoskiego. I to własnie druh Bartek z V ŚDH “Patria” odsłaniał herb naszego Świnoujścia wraz z sekretarz miasta.

https://www.facebook.com/zhrszczecin/posts/2226196140952499?xts[0]=68.ARBJrPzsku8gt18HcVC724S3FXcMGeouQmqi2WD4ltLq-VS23DIVJP0hbo_vUFQvCOKwiGR65sYxKGBp_xIzvarpmLQ7OJR3MYzl0FyAc-_kSsxwzDna4zkFLS2NDndBRWa2Oo2Uaw4_mGiBlMF0ae87OZ7h2IQ9BqQLW5aKqEei2uDRRsxH5tcdGuMvT8wvZpCTgJU9dYnI1ePhMCbnmAdcNJneGML2aM6yOA4e8fGQLGKTXiC7n868eH3QAZPFwsTnZZnyj2mns0EzxUNXclW-u3IOm3cqQQq0-9zEm_DgMkurhjFwflP75XCKrLf-uHMT9sbRGZz8mcVNKDasDtNlRZoH&tn=-R

W ramach Dnia Flagi w Szczecinie premier i minister odsłonili 21 herbów: 18 powiatów i 3 miast na prawach powiatu z województwa zachodniopomorskiego. Na uroczystość w urzędzie wojewódzkim zostali zaproszeni wszyscy zachodniopomorscy starostowie. Inicjatorem ekspozycji jest wojewowoda.

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 r. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych.

Hits: 10

Facebook Comments

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.