Rozkaz L.5/2012

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Północno-Zachodnia Chorągiew Harcerzy

Szczecin, 14 luty 2012 r.

Rozkaz L 5/2012

Mija dziś 70 rocznica sformowania Armii Krajowej siły zbrojnej polskiego podziemia w czasach II wojny światowej. To właśnie 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz w wyniku którego przekształcono Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową, najsilniejszą i najlepiej zorganizowaną armię podziemną działającą w tamtym czasie w Europie. W jej ramach w batalionach Zośka, Parasol, Wigry i wielu innych walczyli harcerze. Dziś wspominamy ich męstwo a do uszu kołaczą słowa przysięgi, którą składali:

W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił – aż do ofiary życia mego.(100…)
Tak mi dopomóż Bóg.

1. Stopnie.
1.1. W związku z otworzeniem próby na stopień Harcerza Rzeczypospolitej na wniosek Komisji Instruktorskiej przyznaję stopnień przewodnika druhom
Michałowi Kasprzakowi HO
Tomaszowi Łabo HO
1.2. Na wniosek Komisji Instruktorskiej kończę próbę i przyznaję stopnień przewodnika druhom
Filipowi Goworowi HO
Jackowi Majewiczowi HO
1.3. Na wniosek Komisji Instruktorskiej w ramach weryfikacji stopnia zamykam z wynikiem pozytywnym próbę na stopień przewodnika ks. Sebastianowi Kolasa

2. Instruktorzy
2.1 Przyjmuję do wspólnoty instruktorskiej Północno-Zachodniej Chorągwi Harcerzy
pwd. Michała Kasprzaka HO
pwd. Tomasza Łabo HO
pwd. Jacka Majewicza HO
ks. pwd. Sebastiana Kolasa
2.2 Informuję, że w związku ze zmianą miejsca zamieszkania pwd. Filip Gowor podjął służbę w Dolnośląskiej Chorągwi Harcerzy.

Czuwaj!

p.o. Komendanta Chorągwi
phm. Jarosław Zamorski HR

Visits: 9

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.