Senior z Jedynki odszedł na wieczną wartę

Informacja ze strony www.swinoujscie.zhp.pl: W dniu 18 marca 2012 roku odszedł na wieczną wartę dh phm. Andrzej Wasielewski, który był nie tylko wspaniałym Ojcem, Dziadkiem ale też Przyjacielem, zawsze gotowym do działania i pomocy innym.Nawet kiedy czuł się źle czy był chory nie odmawiał wsparcia, słowny i rzetelny był przykładem co znaczą słowa i jaką mają wartość – ” na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy “.
Czuł się potrzeby i był potrzebny a słowa jego wierszy , które pisał czasami na instruktorskie spotkania, pokazywały, że zawsze należy się cieszyć z życia, szukać tego co w nim najlepsze i żyć godnie.

Do końca służył w Związku Harcerstwa Polskiego jako członek Harcerskiego Kręgu Seniorów ” Kotwica ” oraz naczelnik poczty harcerskiej naszego hufca.
INFORMACJA – Msza Święta odbędzie się w kościele przy ul. Piastowskiej w środę / 21 .03.2012/ o godz.9.30. !!
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 21.03.2012 od godz.12.00 na cmentarzu w Świnoujściu.

Druh Andrzej był sympatykiem naszego środowiska uczestniczył w jego ważnych chwilach i zawsze przyznawał że był harcerzem z “Jedynki” z lat 50-tych. Kontynuował prace Poczty Harcerskiej 150 Świnoujście której założycielem był nasz szczep.

W dniu jutrzejszym odejdzie na wieczną wartę do Niebieskiego Naczelnika – Czuwaj! Druhu….

Visits: 2

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.