Start Harcerski

Ponad 80 zuchów, harcerek i harcerzy spędziło miniony weekend, 3-4 października, na biwaku w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie zainaugurowali nowy rok harcerski w świnoujskim ZHR. Podczas imprezy uczestników
obowiązywała stylizacja na detektywa Sherlocka Holmesa.
Każdy uczestnik przed wyjazdem przygotowywał sobie ubrania przypominające detektywów. W czasie biwaku harcerze przeżyli wiele emocjonujących przygód i gier rozwiązując zagadki np.: rozwiązywali tajemnice zaginionego proporca lub tajemniczego zbieracza monet. Nie obyło się bez nocnych wypadów do okolicznego lasu, podczas których
z wielką przyjemnością harcerze zorganizowali obrzędowe uroczystości przekazania 13 Świnoujskiej Drużyny Wędrowników „Ptaki” nowemu drużynowemu.

art-harcerze2W niedzielę rano odbyła się gra dla zuchów, potem apel podsumowujący cały poprzedni rok. Zostały przedstawione plany, nagrody dla najlepszego zastępu w poprzednim roku harcerskim, został wybrany wędrownika i wędrowniczka roku oraz odbyło się przekazanie V Świnoujskiej Drużyny Harcerskiej „Patria” nowemu drużynowemu.
Organizatorem biwaku był III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego. Jeżeli ktoś nie zdążył zapisać swojej pociechy – jest jeszcze na to czas! Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dziecko uczy się w klasach podstawówki lub gimnazjum, liceum, przeczytaj uważnie, co możesz zyskać przyprowadzając je na zbiórkę.
Dlaczego warto?
Treningi, nauka języków, pianino – posyłasz już dziecko na tyle zajęć. Ale przynależność do ZHR to wielkie korzyści dla Twojego dziecka:

Trening społeczny – dziecko przybiera różne role, uczy się zabierać głos, rozwiązywać konflikty, decydować. Walczy z nieśmiałością, wyrabia umiejętności potrzebne na każdym etapie życia.

Przyjaźnie – szkolni koledzy, spotykając się na zbiórkach i wyjazdach, poznają się w nietypowych sytuacjach. Pomagają sobie w trudnych chwilach, przeżywają zdarzenia zmieniające znajomość w przyjaźń. A ta jest wartością samą w sobie.
Aktywna postawa życiowa – ambicja, kreatywność, wola walki, otwartość na innych: to wszystko jest niezbędne nam, a naszym dzieciom – jeszcze bardziej.
Wychowanie do wartości – harcerze ZHR zobowiązują się przestrzegać Prawa Zucha lub Prawa Harcerskiego. Wyrabiamy w dzieciach świadomość, że jest coś więcej, niż „tu i teraz”, a Bóg, Polska i bliźni stoją wyżej w
hierarchii niż nowy telefon komórkowy.
Przygoda – po prostu umożliwiamy dzieciom przeżyć coś wyjątkowego. Skoro Twoje dziecko jest już obciążone szkołą i dodatkowymi zajęciami, to przynajmniej zarezerwuj mu czas na relaks, bezpieczną zabawę z rówieśnikami. Niech ma wielki fun!
Czym się zajmujemy?
Zuchy, harcerze spotykają się co tydzień na zbiórkach, trwających zwykle ok. 1,5 godziny. Niekiedy zamiast stacjonarnych zbiórek urządzane są wycieczki, biwaki – bezpośredni kontakt z przyrodą i tradycją jest
dla nas niezwykle ważny.Zbiórki składają się z zabaw ruchowych, manualnych, teatrzyków, rywalizacji i całej gamy aktywności uwielbianych przez dzieci oraz młodzież.
Nasze spotkania:
Zuchy (100klasy 0-3 podstawówki) – harcówka przy Szkole Podstawowej nr 1, sobota 10.00. Harcerze i harcerki (100klasy 4-6 podstawówki) – harcówka przy Szkoła Podstawowa nr 1, sobota 11.30. Wędrownicy i wędrowniczki
(100klasy 1-3 gimnazjum i wyżej) – harcówka przy Gimnazjum Publicznym nr 1, piątek 18.30.
Zapraszamy!
Czuwaj!

http://iswinoujscie.pl/artykuly/39358/

http://www.swinoujskie.info/2015/10/08/harcerski-start-w-swinoujsciu/

Start Harcerski w Świnoujskim ZHR

http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/9224

 

Visits: 11

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.