VI Festiwal “Rozśpiewani Małkowscy”

NOCKA ŚWIERKÓW

Zdjęcie1226
W piątek 15.01 o 18 pod biurem okręgu spotkały się Świerki. Spotkały się tam by przygotować filmik i poćwiczyć piosenki oraz dokończyć przygotowania do festiwalu. W biurze okręgu jest Escape Room, do którego się udaliśmy w przerwie między przygotowaniami. Nasz rekord wyniósł 42 minuty i parę sekund, a co ciekawe, wszystkie byłyśmy w nim pierwszy raz. Fajnie było razem się pobawić i popracować, bo nagrody i chorągiewki do biletów wstępu same się nie zrobiły Późniejszym wieczorem przyszły do biura Rzepichy, które również brały udział w festiwalu. Ciężko nam było zasnąć, bo choć pobudka była już blisko pogaduszkom nie było końca 😉

Zdjęcie1227

FESTIWAL

Zdjęcie1225

ZZ pojawił się wcześniej w miejscu festiwalu by przygotować salę. Ok. 10 przychodzi reszta uczestników. Zaczyna się! Najpierw trzeba było pójść do ,,kasy biletowej”. ,Biletami były nutki z biszkopcików. Następnie zastępy wieszały swoje dekoracje. Zaczęły się występy… Harcerki występowały w różnych kategoriach:

-piosenka marszowa

-piosenka dowolna, popularna

-piosenka harcerska

-twórczość własna

-film

Wszystkie występy były naprawdę DOBRE! Na koniec prezentowały się Zastępy Zastępowych.

Festiwal wygrały harcerki z 8 SDH “Suma sił”, jak również ich ZZ-t. Drugie miejsce należało do Rzepich, trzecie do 31 SDW “Szczyt”, a czwarte do 3 SDH “Połabianki”. Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej uczestników i jeszcze gorętsza atmosfera.

 

HARCERSKA MSZA ŚWIĘTA

W niedzielę następnego dnia po festiwalu odbyła się harcerska ZHR Msza Św. o godz. 10.30.  Wenedzi i Połabianki spotkali się ok. 9.40  przeszli się do Kościoła pw. Św. Rodziny. Przed kościołem już stali harcerze i harcerki, którzy czekali na Mszę. Na koniec Mszy jak w dobrym harcerskim zwyczaju odśpiewaliśmy Modlitwę Harcerską. Po Mszy był krąg ze wszystkimi. Za miesiąc kolejne wspólne nabożeństwo. Jeśli ktoś chce się zaangażować w chórek, czytania, służbę to musi się zgłosić do drużynowych.

 

A w tym tygodniu… 23.01

Dzień zaczął się rześko. Pierwsze miały zbiórkę Zawilce, planowały swoje działanie na kolejne półrocze. Już 8/9.01 kolejna zbiórka zastępu. Na zbiórce drużyny najpierw przeszłyśmy się na skwer opodal, gdzie odbył się apel. W rozkazie Marysia zakończyła próbę harcerki i została przyjęta do drużyny. Hania i Marcysia zdobyły barwy drużyny, co było niezłym prezentem urodzinowym dla Marcysi, która dziś świętuje tą okazję. Dominika i Maja oficjalnie ukończyły Arkonę IX, czekamy na Olę i Alę. Aby się trochę rozgrzać zagrałyśmy w nasze ulubione gry.

W harcówce bawiłyśmy się w co by było gdyby… odwiedziła nasz Olga Małkowska. I pZH pokazał nam, że Olga jest taka jak my i razem z nią można by było świetnie się bawić na zbiórce. Wiewiórki wcieliły się w Angielskie skautki inspirujące druhnę Oleńkę do założenia drużyny. Zawilce pokazały nam naszą SuperBohaterkę i najważniejsze, że mamy ją ciągle w naszych serduszkach. A Pustułki i Wrzosy odwiedził duch Olgi.

Już za tydzień i 2 dni jedziemy na zimowisko, w najbliższych dniach ukaże się informacja o godzinach i miejscach zbiórki jak i przypomnienie, co należy zabrać ze sobą. Jeśli rodzice chcą Was odebrać wcześniej z zimowiska KONIECZNIE powiadomcie drużynowych natychmiast! A jeżeli rodzicom potrzebny jest rachunek za zimowisko, należy uczynić to samo.

 

Visits: 9

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.