XVIII. Gra Harcerska “Zawiszak” oraz DKMS dla Filipa i innych [foto+video]

XVIII. Gra Harcerska “Zawiszak” rozpoczęła się w nocy 25 maja trasę wędrownicza rozpoczęli 13 Świnoujska Drużyna Wędrowników “Ptaki” im Zawiszy Czarnego oraz 13 Świnoujska Drużyna Wędrowniczek Koniczynki przez noc wcielili się w damy dworu i rycerzy Zawiszy którzy próbowali z lochów (Escape room – pokój pełen zagadek) się wydostać lepszy czas miały Ptaki nad Koniczynkami. 26 maja od rana do 14 działali na terenie Parafii Wojskowej w Świnoujściu dla Fundacja DKMS dla filipa i innych. Udało się pozyskać ponad 20 osób które mogą się potencjalnie stać dawcą szpiku.
W między czasie o 12 rozpoczęła się trasa Zuchowa dla 22 ŚGZ “Dwór Neptuna” i 3 Świnoujska Gromada Zuchów “Odważni Marynarze” rycerze i dwórki Zawiszy idą ratować jego skarb przed złą czarownicą kierowani przez rycerza brata Zawiszy. Zuchy mimo że w dwóch gromadach razem znalazły skrzynie ukrytą w parku zdrojowym i były światkiem walki rycerza z czarownicą. Niestety czarownica użyła swoich mocy i zuchy znalazły się w ciemnej harcówce. Ze skarbca wyciągały znalezione znane i ulubione postacie z bajek które pod wpływem latarki pojawiały się na ścianie. Zabawy było dużo i dużo zgadywania. Następnie w ramach majsterki zuchowej zuchy przygotowywały swój skarb na dzień mamy tak by wieczorem z nimi zadawać zgadaki.

 

Następnie odbyła się gra harcerska zawiszacy dzielnie przenosili listy uciekając przed poszukiwaczami. Na zakończenie odbył się apel i wyniki oraz msza gdzie seniorzy ZHP i nasz Szczep modlił się o zdrowie dla Filipa.

Visits: 78

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.