XXV. Jubileuszowy Rajd Jesienny [foto+video]

 „Każdy osioł potrafi być dobrym harcerzem podczas pogody”

mówił twórca światowego skautingu sir gen. Robert Baden Powell. Te słowa idealnie wpisują się XXV. Jubileuszowy Rajd Jesienny organizowany przez III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego.

Historia Rajdów Jesiennych sięga 1976 roku kiedy to odbyła się pierwsza edycja tego rajdu. XXV. Jubileuszowy Rajd który, odbył się w miniony weekend miał na celu wspomnienie wszystkich edycji. Zgodnie z tradycją, miała miejsce gra terenowa w której, każda drużyna startowała z innego miejsca mając do przejścia ok. 10 km. Po drodze harcerki i harcerze zdobywali informacje o terenie który pokonywali (100m.in. historię o baterii Goeben, o powstaniu wyspy Karsibór, podziemnym mieście, itp.) Meta pierwszego etapu to Podziemne Miasto na wyspie Wolin. Dotarli też tam najmłodsi z naszej organizacji czyli zuchy. Harcerki i harcerze, rozegrali grę w której z kart kronik, dowiadywali się jak wyglądały poprzednie rajdy oraz  rozwiązywali zadania jakie współcześnie można spotkać na rajdzie.

Najstarsi – wędrownicy, przygotowali ognisko, na którym po za tradycyjnymi kiełbaskami można było zjeść przygotowaną przez nich samodzielnie zupę ogórkową. Najedzeni wszyscy zebrali się na zbiórce, do wspólnego apelu. Po czym zwiedzaliśmy podziemne miasto z przewodnikiem. Na apelu odczytano wyniki z rajdu. Puchar przechodni szczepowego dla najlepszej drużyny w Rajdzie Jesiennym, pierwsze miejsce, powędrował do 3 SDH „Wenedzi”. Na koniec został wniesiony tort jubileuszowy przygotowany przez harcerki z 27 ŚDH „Rzepichy” o nazwie „Jeżynka”. Po poczęstunku rajd zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem i zdjęciem.

Dziękujemy za wsparcie Przewodniczącego KPH Pana Dariusza

http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/9371

http://www.eswinoujscie.pl/2015/10/27/xxv-jubileuszowy-rajd-jesienny-zhr/

http://scie24.pl/rozmaitosci/3416,xxv-jubileuszowy-rajd-jesienny-zhr.htm

http://www.swinoujskie.info/2015/10/28/jubileuszowy-rajd-harcerski/

Foto:

 

Visits: 5

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.