XXVIII. Rajd Jesienny “Leśny bukiet niepodległości” zakończony [foto+video]

Jesienne rajdy to już tradycja szczepu. Zuchy i harcerze wiedzą, że będzie to czas wesołej rywalizacji w tym roku nad naszą niepodległością, a przede wszystkich nad tym co na nią się składa i jak do niej doszło. Uczestnicy rajdu udali się w pasem graniczymy, m. in. lasy, bagna, stare nasypy kolejowe, górę słowiańska, itp. Poznawali jak kończy się Północno-zachodni kraniec Polski wykonują po drodze zadania na wspomniany temat. Dla harcerzy kilkugodzinna gra terenowa, podczas której harcerze wykonywali przygotowane dla nich zadania, miała nowa formę tzw. Foto safari czyli poruszanie się w nieznanym terenie bez mapy tylko na podstawie zdjęć.

https://www.facebook.com/pg/zhr.slowianie/photos/?tab=album&album_id=2170240306333172

Nie obyło się bez tradycyjnego harcerskiego ogniska, podczas którego zuchy szukały skarbu niepodległości dla pani Jesieni i harcerze który prezentowali przygotowane wcześniej scenki.

Rajd był okazją, by przyjąć do grona harcerek zuchenek nowe osoby, zaś w Rzepichach nastąpiło przekazanie zastępu. Podczas rajdu nie zabrakło gier i zabaw, plasów.

W rywalizacji rajdowej najlepszą drużyna w szczepie okazała się 27 Świnoujska Drużyna Harcerek “Rzepichy” im. Mieszka I

Zaś pośród wędrowników na swojej trasie najlepszy okazał się wyw. Bartosz Zaworski z V ŚDH “Patria”.

Wspomniane Leśne Bukiety Niepodległości przygotowane przez wszystkie jednostki zostały podarowane zarządowi Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Granica” które nas gościł na swoim miejscu ogniskowym.

Do zobaczenia za rok na 29.edycji są tacy co mówią że znają jej tematykę.

 

Views: 109

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.