6 lat temu świat wstrzymał oddech

6 lat temu o tej porze świat wstrzymał oddech. Odchodził jeden z największych, a zarazem najprawdziwszych ludzi. Ze swoimi cierpieniami, rozterkami, a przy tym olbrzymią mądrością, miłością i dobrocią. Już za parę dni wejdzie na ołtarze kościoła jako błogosławiony. O jego drodze do świętości pamięta cały świat. Także Świnoujście gdzie grupa mieszkańców zebrała się w sobotni wieczór przy popiersiu obok kościoła pw. Chrystusa Króla.

Modlitwy w intencji Jana Pawła II poprowadził ksiądz prałat Kazimierz Sasadeusz, proboszcz parafii. Towarzyszył mu ksiądz kanonik Tadeusz Albański z sąsiedniej świątynii p.w. NMP „Gwiazdy Morza”. Niezwykły klimat spotkaniu zapewniła harcerska warta, którą wystawił szczep „Słowianie” Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Najważniejsza była jednak liczna obecność mieszkańców. To znak, że papież Polak wciąż nas jednoczy. Od godziny 21.00 był czas na przypomnienie sobie znaczenia słów Jana Pawła II. O 21.37 zebrani w milczeniu pochylili głowy.

Intencją wspólnie zanoszonych modlitw była nie tylko wdzięczność za wszystko co dla ludzkości uczynił papież – Polak. Kościołowi zależy by świat i ludzie pozostali otwarci na naukę, którą głosił.

Wyrazem osobistej wdzięczności dla JP II uczestników rocznicowego spotkania były dziesiątki zniczy, które zapłonęły przy popiersiu. Z symbolicznym ogniem przyszli dorośli, młodzież, a nawet małe dzieci. Postać Karola Wojtyły znają jedynie z opowieści rodziców ale jak widać w wielu domach nie brakuje chęci by tę pamięć zachować.

To najpiękniejszy płomień jaki możemy mu zapalić.

źródło: www.iswinoujscie.pl
http://iswinoujscie.pl/artykuly/17596/

Visits: 2

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.