10 kwietnia

Rocznica i jej charakter do dziś wątpliwości budzą się w wielu sercach i umysłach. Z tego też powodu Naczelnictwo wydało komunikat. Jego pełną treść znaleźć można na http://www.com.pl/node/352. Dla leniwych jego ciąg dalszy podaję poniżej:

“Harcerki i harcerze, poprzez swoją postawę w trudnym czasie żałoby po tym tragicznym wydarzeniu – między innymi poprzez służbę pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie – pokazali, że są gotowi w każdej chwili zmobilizować się w pomocy wielu milionom Polaków przeżywających to straszne wydarzenie. W późniejszym czasie, jako przedstawiciele polskiego harcerstwa, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów oraz podziękowań za naszą gotowość. W rok po Katastrofie ponownie mamy okazję pokazać, że młode pokolenie jest tam, gdzie sytuacja tego wymaga.

 

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej weźmie udział w głównej uroczystości organizowanej przez 10 kwietnia Archidiecezję Warszawską – Mszy św. w archikatedrze warszawskiej (100godz. 13:00) oraz w uroczystości przy mogile i pomniku ofiar katastrofy na Wojskowych Powązkach (100godz. 10:00).

Włączymy się również w uroczystości upamiętniając naszych Przyjaciół. Będziemy na Mszy św. w intencji hm Pawła Wypycha w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Gocławku (100ul. Hetmańska 44, godz. 12:00) oraz weźmiemy udział w uroczystości organizowanej przez Dzielnicę Mokotów pod tablicą poświęconą Prezydentowi Kaczorowskiemu na Alei Niepodległości (100godz. 9:30). Zostaliśmy również zaproszeni na Mszę św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (100godz. 18:00).

Wszystkie jednostki harcerskie, chcące wziąć udział w innym wydarzeniu organizowanym w Stolicy niż wymienione, zobowiązane są uzgodnić ten fakt z przedstawicielem Naczelnictwa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej lub – w przypadków jednostek Okręgu Mazowieckiego – z Przewodniczącym Zarządu tegoż Okręgu.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie jednostki harcerskie do udziału 10 kwietnia 2011 w oficjalnych uroczystościach upamiętniających Katastrofę pod Smoleńskiem organizowanych pod patronatem Kościoła lub władz samorządowych w Waszych regionach. Przestrzegamy jednocześnie przed udziałem w wydarzeniach o charakterze politycznym. W razie wątpliwości wyjaśnieniem służą Wam przedstawiciele właściwych zarządów okręgów.

Osobą upoważnioną do kontaktów z mediami w imieniu ZHR, w kontekście obchodów rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, jest hm. Jarosław Błoniarz (100tel. 601 321 844).”

 

Visits: 5

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.