Tydzień 100-lecia Niepodległości – Festyn

Nasze atrakcje na festynie niepodległości to każdy zastęp, który przygotował swoje pomysły: foto z marszałkiem, wystawa, biało czerwone warcaby, fotostand na ławce z marszałkiem, biało czerwone balony i inne…

Do skorzystania z atrakcji przygotowanych zaproszono chętnych zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod ponikiem Bohaterom Walk o Niepodległość. I plac Wolności zapełnił się błyskawicznie. A na przybywających czekały tam liczne atrakcje.

Podczas gdy dorośli otoczyli wielkim kołem muzyków , młodsi uczestnicy festynu oraz rodzice z małymi dziećmi szukali atrakcji w jednym z licznych stoisk jakie pojawiły się na placu. Najmłodsi Polacy wyrażali swoją radość ze święta poprzez malowanie buziek w biało-czerwone motywy. Nasi harcerze wsparli MDK w rozprowadzaniu śpiewników.

Wczesnym popołudniem nad miastem zeprały się ciemne chmury, zerwał się nieprzyjemny wiatr, który nawet zaczął zacinać deszczem. W każdej innej sytuacji Plac Wolności zapewne błyskawicznie by opustoszał ale chęć wspólnego świętowania zwyciężyła.

Mieszkańcom rozdano śpiewniki ale większość utworów z tego koncertu, każdy Polak zna. Najpopularniejsze polskie pieśni wojskowe i patriotyczne śpiewał więc wyjątkowo liczny chór. A na finał, wyjątkowo gromko powrócił Marsz pierwszej brygady.

Przez cały czas, niedzielnemu świętowaniu towarzyszyli dzielnie świnoujscy harcerze ZHR. To właśnie harcerze przygotowali rozdawali wszystkim biało-czerwone flagi. Organizacje harcerskie zapisały niejedną chlubną kartę w dziejach Polski i y, na wyspie możemy być z naszych dumni! – pisze iswinoujscie.pl

Było zimno i bardzo jesiennie ale w taki dzień , kto by się przejmował pogodą. Dla tych zresztą, którzy bardzo pragnęli pokrzepić się i rozgrzać była pyszna i gorąca zupa gulaszowa przygotowana i rozdawana z wojskowej kuchni. Ale najważniejsze, że jako mieszkańcy małej ojczyzny, w dniu święta tej naszej wielkiej Rzeczpospolitej chcieliśmy być razem.

 

Visits: 9

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.