10 kwietnia

Rocznica i jej charakter do dziś wątpliwości budzą się w wielu sercach i umysłach. Z tego też powodu Naczelnictwo wydało komunikat. Jego pełną treść znaleźć można na http://www.com.pl/node/352. Dla leniwych jego ciąg dalszy podaję poniżej:

“Harcerki i harcerze, poprzez swoją postawę w trudnym czasie żałoby po tym tragicznym wydarzeniu – między innymi poprzez służbę pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie – pokazali, że są gotowi w każdej chwili zmobilizować się w pomocy wielu milionom Polaków przeżywających to straszne wydarzenie. W późniejszym czasie, jako przedstawiciele polskiego harcerstwa, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów oraz podziękowań za naszą gotowość. W rok po Katastrofie ponownie mamy okazję pokazać, że młode pokolenie jest tam, gdzie sytuacja tego wymaga.

 

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej weźmie udział w głównej uroczystości organizowanej przez 10 kwietnia Archidiecezję Warszawską – Mszy św. w archikatedrze warszawskiej (100godz. 13:00) oraz w uroczystości przy mogile i pomniku ofiar katastrofy na Wojskowych Powązkach (100godz. 10:00).

Włączymy się również w uroczystości upamiętniając naszych Przyjaciół. Będziemy na Mszy św. w intencji hm Pawła Wypycha w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Gocławku (100ul. Hetmańska 44, godz. 12:00) oraz weźmiemy udział w uroczystości organizowanej przez Dzielnicę Mokotów pod tablicą poświęconą Prezydentowi Kaczorowskiemu na Alei Niepodległości (100godz. 9:30). Zostaliśmy również zaproszeni na Mszę św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (100godz. 18:00).

Wszystkie jednostki harcerskie, chcące wziąć udział w innym wydarzeniu organizowanym w Stolicy niż wymienione, zobowiązane są uzgodnić ten fakt z przedstawicielem Naczelnictwa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej lub – w przypadków jednostek Okręgu Mazowieckiego – z Przewodniczącym Zarządu tegoż Okręgu.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie jednostki harcerskie do udziału 10 kwietnia 2011 w oficjalnych uroczystościach upamiętniających Katastrofę pod Smoleńskiem organizowanych pod patronatem Kościoła lub władz samorządowych w Waszych regionach. Przestrzegamy jednocześnie przed udziałem w wydarzeniach o charakterze politycznym. W razie wątpliwości wyjaśnieniem służą Wam przedstawiciele właściwych zarządów okręgów.

Osobą upoważnioną do kontaktów z mediami w imieniu ZHR, w kontekście obchodów rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, jest hm. Jarosław Błoniarz (100tel. 601 321 844).”

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.